15.08: Kibicowska środa + Puchar Polski

W środę swoje spotkania rozgrywały druga oraz niższe ligi. W naszej grupie zachodniej odbyło się kilka pojedynków z udziałem kibiców gości. Najliczniejsza była nasza wyprawa do Zdzieszowic oraz wyjazd kibiców MJO do Torunia.

II LIGA ZACHODNIA

Ruch Zdzieszowice – Chrobry Głogów (129)
Elana Toruń – Moto-Jelcz Oława (65)

Dobry liczbowo wyjazd kibiców beniaminka drugiej ligi do Torunia. Na trasie ustawia się na nich Elana, po stronie MJO wychodzą wszyscy, którzy akurat znaleźli się na miejscu (ok. 30 osób). Górą w tym starciu byli torunianie. Młyn gospodarzy liczył tego dnia ok. 300 osób. Podczas meczu kilkukrotnie doszło do wymiany uprzejmości.


fot. elanowcy.pl

Chojniczanka Chojnice – ROW Rybnik (41)
Podczas wyjazdu do Chojnic kibice z Rybnika mogli liczyć na wsparcie Wisłoki Dębica (9 osób) i Górnika Zabrze (5). Na sektor wchodzi 37 osób. Gospodarze standardowo wystawiają dwa młyny. Warto dodać, że piłkarze gości po raz pierwszy od 20 lat zagrali w koszulkach z herbem ROW-u!


fot. 12zawodnik.pl

Górnik Wałbrzych – MKS Kluczbork (10)
Skromny liczbowo wyjazd starszych sympatyków z Kluczborka. Do Wałbrzycha podróżowali busem. Gospodarze z ok. 150-osobowym młynem, w tym 3 kibiców Arki z Tczewa i fani Polonii Świdnica.


fot. gornik1946.pl

Zagłębie Sosnowiec – Gryf Wejherowo (0)
Gospodarze wystawiają ok. 150-200 osobowy młyn. Gości zero.


fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Raków Częstochowa – Bytovia Bytów (0)
Tur Turek – Calisia Kalisz (0)
Górnik Polkowice – Lech Rypin (0)
Jarota Jarocin – Rozwój Katowice (0)

REGION

Kolejarz Stróże – Miedź Legnica (26)
1 kibic Śląska Wrocław obecny na samochodowym wyjeździe na mecz z Kolejarzem. W drodze powrotnej podróż kibicom Miedzianki próbuje umilić Sandecja, jednak legniczanie nie mają ochoty na atrakcje i do niczego nie dochodzi.

Dodatkowo ok. 30 osób z Zagłębia Lubin kroi sektorówkę Miedzi, która miała zostać zaprezentowana podczas weekendowego meczu z Zawiszą Bydgoszcz.

Dąb Przybyszów – Dozamet Nowa Sól (21)

PUCHAR POLSKI

Górnik Wałbrzych – ŁKS Łódź (168)
Razem z kibicami ŁKS-u obecnych było 5 fanów GKS-u Tychy. W czasie meczu dochodzi do obustronnej wymiany bluzgów. Wszystko z powodu wrzutów łodzian na Arkę Gdynia, zgodę wałbrzyszan. Gospodarze wystawiają ok. 500-600 osobowy młyn.

Miedź Legnica – Polonia Warszawa (0)
Legniczanie wystawiają młyn liczący 450-500 osób.

Wisła Płock – Zagłębie Lubin (0)