6 bramek w meczu rezerw

Rezerwy Chrobrego w 18. kolejce klasy okręgowej zremisowały na własnym terenie z czołowym zespołem ligi Orlą Wąsosz 3:3 (1:2). Orla nie przyjechała do Głogowa się bronić i od razu zaatakowała. Efektem tego było objęcie prowadzenia. W 32. minucie na czystą pozycję wychodził Marek Gródecki, lecz za obrębem pola karnego został sfaulowany przez interweniującego bramkarza rywali. Golkiper Orli otrzymał za to czerwoną kartkę, lecz głogowianom wcale nie grało się łatwiej. Co prawda w 44. minucie wyrównał Mariusz Smoliński, choć sporą pracę przy tej bramce wykonał na prawej stronie Łukasz Filipiak, jednak chwilę później goście skutecznie odpowiedzieli. W polu karnym faulował Paweł Łużny, przez co sędzia bez zawahania wskazał na wapno. Młody bramkarz Chrobrego pierwsze uderzenie obronił, ale wobec dobitki był bezradny.
W drugiej odsłonie gracze Chrobrego wyraźnie przejęli inicjatywę. W 58. minucie do remisu doprowadził Marek Gródecki, jednak w dalszym ciągu było bardziej pod górkę, a nie z niej. Próbowali Łukasz Filipiak i Adam Filbier, ale brakowało po trochę precyzji i szczęścia. Goście z kolei robili swoje. Twardo w obronie i szukanie szczęścia w grze z kontry. Po jednym z rzutów wolnych, a zarazem bardzo ładnym strzale, piłka zatrzepotała w siatce głogowian. Koniec końców w 88. minucie jeden punkt zapewnił Mariusz Smoliński, a jego komplet w ostatnich sekundach mógł Damian Kwaśnik, lecz z najbliższej odległości fatalnie spudłował.
Mecz Chrobrego z Orlą sędziował Robert Parysek z Głogowa. Był to dla niego 500-setny występ w roli arbitra, za co otrzymał pamiątkowe statuetki, m.in. z rąk prezesa Chrobrego Przemysława Bożka.
– Szczególnie zależało mi na tym, aby jubileusz przypadł na spotkanie z udziałem głogowskiej drużyny – przyznał Robert Parysek.

Chrobry II Głogów – Orla Wąsosz 3:3 (1:2)
Bramki (Chrobry): Smoliński 44′ 88′ Gródecki 58′

Chrobry II: Łużny – Przewocki, Sybis, Papuszka, Jabłoński, Umiński (85′ Bednarowski), Filbier (75′ Kwaśnik), Filipiak, Gródecki, Strzelecki (50′ Pietruszko), Smoliński.

Kartki (Chrobry): Przewocki Ż, Umiński Ż.