CHROBRY – ROW Rybnik 1:1 (1:0)

Runda jesienna przy Wita Stwosza zakończona. Ostatni domowy mecz w tej rundzie, z liderem rozgrywek, pod względem kibicowskim wypadł całkiem przyzwoicie. Nie zabrakło kibiców gości, pojawiły się też patriotyczne akcenty, w tym oprawa zaprezentowana w pierwszej połowie meczu. Więcej w rozwinięciu newsa.

Mecz z ROW-em Rybnik zapowiadał się ciekawie od strony sportowej oraz kibicowskiej. Do Głogowa przyjechał bowiem lider rozgrywek II ligi zachodniej, a w sektorze gości pojawili się kibice rybnickiego klubu. Do piątkowego meczu przygotowała się także grupa Ultras Chrobry, która ma za sobą kilka pracowitych dni.

Ostatni domowy mecz przyciągnął na stadion nieco ponad 600 widzów. Około 150 osób (w drugiej połowie trochę mniej) wybrało sektor Y, skąd prowadzony był całkiem niezły doping (zwłaszcza w drugiej połowie meczu) dla pomarańczowo-czarnych. Płot przyozdabiamy kilkoma flagami, w tym faną zgodowiczów z Gorzowa, oraz biało-czerwoną flagą z orłem i herbem miasta. Pojawiły się także dwa transparenty; jeden reklamujący wyjazd do Wałbrzycha, a drugi wspierający dwóch kibiców Chrobrego. W 25. minucie meczu prezentujemy oprawę z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości. Na płocie ląduje transparent o treści: „WIELKA POLSKA NIEPODLEGŁA + symbol Polski Walczącej”, a w sektorze rozwinięta zostaje sektorówka przedstawiająca orła w koronie. Całość dopełniły białe i czerwone balony, które utworzył flagę Polski. Podczas prezentacji skandujemy kilka haseł, m.in. „Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa” czy hasło, które znalazło się na transparencie.

W drugiej połowie spotkania prowadzimy dobry, a momentami nawet bardzo dobry jak na naszą liczbę doping. Zapewne od strony wokalnej wypadlibyśmy jeszcze lepiej, gdyby drugą bramkę udało się zdobyć piłkarzom. Zawodnicy Chrobrego zagrali zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem w Kluczborku i mieli dobre okazje do tego, by zdobywać kolejne bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W sektorze gości pojawiło się 54 osoby przyjezdnych (42 ROW, 9 Wisłoka Dębica, 3 Górnik Zabrze)