Aktywna niedziela kibiców ChG

Niedziela, siódmy dzień tygodnia, najczęściej kojarzony jako wolny i przeznaczony na odpoczynek. W obecnym sezonie jest postrzegana zupełnie inaczej, przynajmniej jeśli chodzi o kibiców pomarańczowo-czarnych. W bieżących rozgrywkach nasz zespół często rozgrywa swoje mecze właśnie w niedzielę, ale tak napiętego terminarza jak w minioną nie mieliśmy już dawno.

Rozpoczęło się od meczu zgodowiczów. Stilon Gorzów rozgrywał swoje ligowe spotkanie w niedaleko położonym Lubinie, więc grzechem było nie skorzystać i nie wspomóc naszych braci. Wprawdzie była to już trzecia wizyta koalicji Stilon & Chrobry na rezerwach Zagłębia Lubin, a dodatkowo na meczach drugiego zespołu nie istnieje życie kibicowskie, jednak wyjazd to wyjazd i jechać trzeba! Tym razem wspomogliśmy naszych gorzowskich braci w 48 osób i była to nasza najliczniejsza wizyta na rezerwach Zagłębia (kwiecień 2014 – 47 osób, maj 2015 – 44).
Po meczu szybki powrót do Głogowa. Część ludzi od razu udaje się Rynek, gdzie odbywała się organizowana przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską antyimigrancka manifestacja. Wzięło w niej udział kilkudziesięciu kibiców, sympatyków oraz osoby kojarzone z głogowskiego stadionu. Łącznie przeciwko arabskiej pladze protestowało ok. 300 osób.

Od razu po manifestacji przyszedł czas na kolejny, ale nie ostatni punkt tego dnia. Pomarańczowo-czarni mierzyli się na własnym stadionie z Chojniczanką Chojnice. Czasu pomiędzy manifestacją a meczem dużo nie było, w związku z czym wszystko trzeba było robić naprędce. Na stadionie razem z nami pojawiła się 20-osobowa grupa Stilonowców, którym dziękujemy za wsparcie!

Mecz Chrobrego z Chojniczanką jeszcze się dobrze nie skończył, a już kilkudziesięcioosobowa grupa ruszyła w kolejną trasę. Tym razem celem było Leszno, gdzie tamtejsza Unia rozgrywała rewanżowe spotkanie finału żużlowych MP. Rywalem była Sparta Wrocław. Wygrana w pierwszym meczu i remis w drugim sprawiły, że leszczyńskie Byki sięgnęły po złote medale. Gratulacje!

Wyjazd na Stilon, manifestacja, mecz Chrobrego, wyjazd na Unię Leszno. Stilon z kompletem punktów, swój sprzeciw w sprawie uchodźców wyrażony, Unia z mistrzostwem Polski. Za nami naprawdę aktywna niedziela!

escort mersin