Angażują się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice

Mikołajkowe zmagania ma za sobą grupa selekcyjna trenera Ireneusza Przybylskiego. Dopiero stawiający swoje pierwsze kroki z futbolu chłopcy wrócili z Lubina z trzecim miejscem. W towarzyskim turnieju rywalizowały zespoły z terenu byłego województwa legnickiego. – Słowa podziękowania dla rodziców, którzy zorganizowali się prywatnymi samochodami, abyśmy mogli uczestniczyć w turnieju – podkreślił zaangażowanie ze strony rodziców I. Przybylski.Mikołajkowe zmagania ma za sobą grupa selekcyjna trenera Ireneusza Przybylskiego. Dopiero stawiający swoje pierwsze kroki z futbolu chłopcy wrócili z Lubina z trzecim miejscem. W towarzyskim turnieju rywalizowały zespoły z terenu byłego województwa legnickiego. – Słowa podziękowania dla rodziców, którzy zorganizowali się prywatnymi samochodami, abyśmy mogli uczestniczyć w turnieju – podkreślił zaangażowanie ze strony rodziców I. Przybylski.

Zawody przeprowadzono w ramach halowej ligi turniejowej żaków. W turnieju udział wzięło osiem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A
1. Amico Lubin I
2. Zagłębie Lubin
3. Chrobry Głogów
4. Górnik Polkowice

Grupa B
1. Amico Lubin II
2. Miedź Legnica
3. Konfeks Legnica
4. JTS Jawor

Mecze w grupach rozgrywano na zasadzie każdy z każdym, a finałowe według zajętych miejsc.

Zespół Chrobrego w grupie rozegrał trzy spotkania. W pierwszym pokonał Górnika Polkowice 2:0 (bramki: Jakub Izienicki i Konrad Przybylski). W drugim odniósł wysokie zwycięstwo nad zespołem Amico Lubin I, bo aż 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Jakub Izienicki (trzy trafienia) i Konrad Przybylski (dwa gole). Trzeci mecz w tej fazie to konfrontacja z Zagłębiem Lubin, które wygrywa większość turniejów. Niestety, przestraszeni młodzi adepci futbolu z Głogowa ulegli gospodarzom 0:2 i zajęli drugie miejsce w grupie, co pozwoliło walczyć o „pudło”.

W meczu o trzecią lokatę nasi chłopcy spotkali się z drugą drużyną Amico Lubin i po bramce Jakuba Izienickiego triumfowali 1:0, załapując się na najniższy stopień podium.

Finał na swoją korzyść rozstrzygnęło Zagłębie, pokonując 3:0 zwycięzcę grupy B Miedź Legnicę. Na zakończenie turnieju pojawił się Święty Mikołaj, który wszystkim uczestnikom rozdał paczki ze słodyczami.

W Chrobrym zagrali: Dawid Kostek, Jakub Izienicki, Szymon Mieczychowski, Konrad Przybylski, Aleks Włodarczyk, Bartek Karbownik, Mateusz Serdeń, Krystian Chaberek, Łukasz Czarnecki, Kacper Włodarczyk i Wojtek Kalinowski.