Bez litości dla beniaminka

W 8. kolejce klasy okręgowej rezerwy Chrobrego gładko rozprawiły się z Dębem Stowarzyszenie Siedliska, gromiąc beniaminka na jego własnym terenie 4:0 (1:0). Na listę strzelców solidarnie, bo dwukrotnie wpisywali się Marek Gródecki, który, jak widać, szybko doszedł do siebie po kontuzji oraz Jarosław Mikutel.
– Zagraliśmy bardzo dobry mecz pod względem taktycznym, realizując wszelkie założenia nakreślane przed spotkaniem. Przede wszystkim cieszy jednak to, że drużyna zagrała na zero na tyłach – podsumował trener drugiego zespołu Jarosław Wielgus.
Do gry w seniorach coraz częściej wprowadzana jest młodzież. Szansa dla niej to gra w klasie okręgowej, ale także systematyczne treningi z pierwszą ekipą.
– Są tego efekty. Z dobrej strony pokazują się Damian Żmijowski i Sebastian Górski. Widać, że rozwijają się przy pierwszej drużynie. Z tak młodych zawodników jest największa radość. Wybieramy ich wspólnie z trenerem Kubotem. Dzisiaj większość pojechała akurat z resztą juniorów, ale tam jest potencjał, jak choćby u Sebastiana Szali, Kamila Piotrowskiego czy Mateusza Małuckiego. Cały czas podłączamy ich pod pierwszą ekipę, lecz najwięcej zależy od nich samych – dodaje głogowski szkoleniowiec.

Dąb Stowarzyszenie Siedliska – Chrobry II Głogów 0:4 (0:1)

Bramki: Gródecki 5 (k) 59, Mikutel 80 87.

Chrobry II: Stepokura – Jabłoński, Bukraba, Sybis, Przewocki, Górski, Mikutel, Dopierała, Żmijowski, Gródecki (82’ Marciszak), Kwaśnik (81 Świerczyński).