Charytatywny koncert dla Natalii

We wtorek 11 grudnia, w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie odbędzie się charytatywny koncert dla Natalii Iwanickiej, która po ciężkim wypadku wymaga kosztownego leczenia. Całą imprezę, wraz z licytacją, na której pojawią się m.in. gadżety związane z Chrobrym Głogów, organizują jej koledzy i koleżanki ze szkoły.

Natalia Iwanicka to pogodna 17-latka, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. 15 września br. Natalia miała wziąć udział w zawodach jazdy konnej w stylu western podczas Pikniku Country w Wyszanowie. Jednak rywalizacji nie doczekała, gdyż pech chciał, że doszło do groźnego wypadku. Podczas rozgrzewki na arenie dziewczyna straciła panowanie nad koniem, upadła na ziemię, a koń przygniótł ją. Zwierzę się podniosło-Natalia nie. Na miejscu szybko zjawiła się pomoc medyczna, która udzieliła niezbędnej pomocy. Sytuacja była tragiczna, więc postanowiono wezwać śmigłowiec, który przetransportował ją do szpitala we Wrocławiu. Po badaniach okazało się, że nie ma żadnych złamań, jednak mózg został uszkodzony. Natalia przez 18 dni była utrzymywana w śpiączce farmakologicznej, tak, aby organizm szybciej uporał się z urazami. Gdy ją wybudzono, dziewczyna jedynie lekko kiwała głową lub podnosiła leciutko rękę, dając znak, że słyszy, co ktoś do niej mówi. Prawie miesiąc po wypadku, Natalia została przetransportowana do szpitala w Nowej Soli, gdzie powoli wracała do kondycji. Lewą stronę ciała miała sprawniejszą od prawej, nie mówiła, czasami leciutko się uśmiechała.

Po kilku tygodniach pobytu w Nowej Soli wróciła do domu. Na dzień dzisiejszy, Natalia zaczyna szeptać pojedyncze słowa. Jeździ na wózku, lecz z pomocą innych osób, zaczyna stawiać pierwsze kroki. Sporo rzeczy nie pamięta, ale z czasem będzie jej się to przypominać. Dwa razy w tygodniu jeździ na rehabilitację, a w najbliższym czasie wyjeżdża na obóz rehabilitacyjny, który pomoże jej w odzyskiwaniu sprawności.

Aby Natalia mogła coraz szybciej wracać do zdrowia bardzo potrzebna jest pomoc, gdyż leczenie i rehabilitacja są ogromnie kosztowne i mogą potrwać bardzo długo. Jeden z rodziców ze względu na opiekę nad córką musi zrezygnować z pracy zawodowej, a wiadomo, że znacznie utrudni to chociażby zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla Natalii.

Specjalnie z myślą o Natalii zostanie zorganizowany koncert charytatywny, który ma na celu pozyskanie pieniędzy na dalszą rehabilitację dziewczyny. Odbędzie się on 11 grudnia 2012 roku o godz. 15.30 w Auli I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Wstęp to cegiełki w wysokości 5, 10 i 15zł.