Chrobry-Elana okiem kibica

Mecz z Elaną Toruń zapowiadał się bardzo ciekawie zarówno od strony piłkarskiej, jak i kibicowskiej. Nic więc dziwnego, że okrzyknięto go jednym z najważniejszych wydarzeń rundy wiosennej przy Wita Stwosza, a także kibicowskim hitem kolejki w grupie zachodniej. O tym, że kibice Elany należą do ścisłej czołówki w naszej lidze, mogliśmy się przekonać podczas meczu rozegranego w Toruniu, gdzie wystawili prawie 500-osobowy młyn i prowadzili dobry doping. Teraz Elanowcy mobilizowali się na wyjazd do Głogowa, zatem na trybunach musiało być ciekawie.

Mimo dobrej pogody i atrakcyjnego rywala, na trybunach zasiadło tylko 800 widzów. Około 250 z nich stawiło się w sektorze Y, skąd od początku do końca prowadzony był dobry, a momentami nawet bardzo dobry doping. Dobrze prezentowała się przede wszystkim przyśpiewka „Chrobry gol allez allez”, która ciągnięta przez kilka minut dawała naprawdę konkretny efekt. Doping nieco osłabł po stracie bramki na 1:1, ale w przeciągu 90 minut stał na niezłym poziomie. W drugiej połowie spotkania prezentujemy dwie oprawy; najpierw rozwijamy sektorówkę w kształcie koszulki, a potem machamy pomarańczowymi i czarnymi flagami na kijach. Po meczu piłkarze dziękują nam za doping, a my mobilizujemy ich do walki o komplet punktów w Rybniku!

W sektorze gości zameldowało się 62 fanów Elany (w tym 7 Ruch Chorzów + 3 Widzew Łódź), wywieszają dwie flagi i prowadzą doping, który w naszym sektorze był niezbyt dobrze słyszalny.

Podsumowując – mecz z Elaną Toruń pod względem kibicowskim stał na niezłym poziomie, ale kibiców obu drużyn na pewno stać na więcej. Przede wszystkim jeśli chodzi o liczby, bo 250-osobowy młyn Chrobrego czy 62 osoby w sektorze gości nie są na pewno szczytem możliwości obu ekip. Na pewno lepiej mogło też być pod względem sportowym, ponieważ piłkarze Elany nie są w najlepszej formie i nasi zawodnicy mieli dobrą okazję do tego, by odnieść pierwsze domowe zwycięstwo od…23 października 2011 roku!

Przed nami wyjazd do Rybnika. Nie trzeba chyba dodawać, że na tym meczu MUSI pojawić się każdy kibic Chrobrego. Mecz zostanie rozegrany w najbliższy piątek, a część spotkania odbędzie się przy sztucznym oświetleniu. Więcej informacji na temat wyjazdu pojawi się niebawem na łamach naszej strony.