CHROBRY – Górnik Wałbrzych (1:0): relacja

Derby znów dla Chrobrego! Pomarańczowo-czarni pokonali w środowy wieczór Górnika Wałbrzych 1:0 i utrzymali pozycję lidera rozgrywek II ligi zachodniej. Derbowy pojedynek obejrzało 2000 widzów, w tym grupa kibiców z Wałbrzycha. Goście opuścili sektor jeszcze w trakcie meczu.

Mimo, że mecz z Górnikiem wypadł w środku tygodnia, zaledwie dwa dni po świętach, zapowiadał się bardzo ciekawie. Górnik jest bowiem drużyną z czołówki tabeli i jeszcze niedawno wymieniany był w gronie kandydatów do awansu. Derbowe spotkanie było więc ważnym meczem w kontekście walki o pierwszą ligę.

Przygotowania do tego meczu trwały od kilku dobrych dni. Na mieście plakaty i transparenty, w mediach sporo miejsca poświęconego temu wydarzeniu. Do derbów przygotowali się także chłopaki z grupy Ultras Chrobry, jednak nie wszystko zostało zaprezentowane na tym spotkaniu…

W środowy wieczór przy Wita Stwosza zasiadło blisko 2000 widzów. W naszym sektorze stawiło się ok. 300 osób (w tym 11 Stilonowców – dzięki!), co jak na środek tygodnia nie było złym wynikiem. Na płocie wieszamy 8 flag i od początku ruszamy z konkretnym dopingiem. Wokalnie wypadliśmy tego dnia naprawdę dobrze, choć wiadomo, że może być jeszcze lepiej! Jak zawsze były momenty lepsze, były nieco gorsze, ale całość trzeba ocenić wysoko. Być może byłoby jeszcze lepiej, gdyby kibice gości byli w sektorze do końca meczu. W drugiej połowie Górnicy opuszczają swój sektor z powodu niewpuszczenia osób spoza listy. W tym czasie dajemy do zrozumienia co sądzimy o tej sytuacji, skandując m.in. „piłka nożna dla kibiców” czy „wpuśććie kibiców…”. W związku z opuszczeniem stadionu przez gości, decydujemy się nie prezentować całości przygotowanej przez ultrasów. Rozwijamy jedynie sektorówkę-koszulkę, a później machamy pomarańczowo-czarnymi flagami.

Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się nudnym, bezbramkowym remisem, sędzia podyktował rzut karny dla Chrobrego. Mając w pamięci ostatnie wyczyny z 11 metrów w wykonaniu naszych zawodników, sporo osób wolało poczekać z okazywaniem swojej radości. Tym razem na szczęście się udało i dzięki bramce w doliczonym czasie gry, Chrobry zdobył ważne trzy punkty i utrzymał pozycję lidera! Po meczu były więc powody do świętowania i przybijania piątek z zawodnikami – drugie wygrane derby w tym sezonie! Styl może nie powalił, ale najważniejsze, że trzy punkty zostały w naszym mieście!

W sobotę czeka nas kolejny trudny sprawdzian. Tym razem jedziemy do Sosnowca. Dla naszych zawodników będzie to bardzo ważny mecz, ponieważ Zagłębie to jeden z głównych rywali w walce o awans. Będzie ciekawie! TYLKO CHROBRY!