Chrobry i Stilon w Nowej Soli (zdjęcia)

121 kibiców Chrobrego pojawiło się w sobotę na stadionie w Nowej Soli, gdzie gorzowski Stilon mierzył się z Dozametem. Dla naszych zgodowiczów było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Kliknij „więcej”, aby przeczytać relację z tego wyjazdu.

Do Nowej Soli wyruszyły z Głogowa dwie grupy. Pierwsza podróżowała pociągiem, natomiast druga samochodami. Jako pierwsi na stadionie pojawili się pociągowi, jednak zanim weszli na obiekt spędzili ok. 40 minut na dworcu PKP, gdzie policja spisywała i fotografowała wszystkich uczestników wycieczki. Tempo pracy spisujących policjantów sprawiło, że mimo szybkiego przyjazdu do Nowej Soli, na obiekt Dozametu kibice dotarli kilka minut przed rozpoczęciem spotkania. Grupa samochodowa oraz kibice Stilonu docierają na stadion pod koniec pierwszej połowy. Wszystkiemu towarzyszy odgłos wybuchających achtungów, które postawiły na nogi mieszkańców przystadionowego osiedla 😉 Podczas wchodzenia na stadion dochodzi do małego spięcia, jednak już w przerwie spotkania cała grupa zameldowała się w sektorze gości i niedługo potem rozpoczął się głośny i regularny doping dla piłkarzy Stilonu. Jak pokazał przebieg spotkania, wokalne wsparcie pomogło gorzowskim piłkarzom, którzy zdobyli w drugiej połowie dwie bramki i ostatecznie wygrali 3:1.

Po meczu ściągamy flagę oraz transparent dla dwóch kibiców Chrobrego i wszyscy kierujemy się do wyjścia. I tu zaczynają się cyrki. Milicja trzyma nas na stadionie, co znacznie zmniejszyło nasze szanse na dotarcie na pociąg powrotny, dlatego postanawiamy, że obiekt trzeba opuścić słynną metodą „na Wałęsę” 😉 Znaczna część grupy rozbiega się, a następnie biegnie w kierunku płotu, co spowodowało natychmiastową reakcję mundurowych. Niektórym udało się opuścić stadion w stylu byłego prezydenta, jednak większość została i na wyjście trzeba było jeszcze trochę poczekać. Ostatecznie na planowany pociąg zdążyć się nie udało, dlatego Nową Sól grupa pociągowa opuściła godzinę później. Podczas czekania na transport, milicja wypisuje kilka mandatów od 100 do 600 złotych. Przed siedemnastą wreszcie podjeżdża pociąg do Głogowa. Droga powrotna mija spokojnie, a znaczną jej część pokonujemy bez zbędnego balastu. Na PKP w Głogowie meldujemy się o 18.

Oprócz 121 kibiców Chrobrego, w Nowej Soli pojawiła się 115 Stilonowców. Po drugiej stronie uformował się ok. 25-30 osobowy młyn, który przez cały mecz wspierał piłkarzy Dozametu. Dzięki wygranej w Nowej Soli, Stilon kończy rundę z dorobkiem 39 punktów. Do liderującej Formacji Port 2000 Mostki gorzowianie tracą trzy punkty, natomiast przewaga nad trzecią drużyną w tabeli wynosi 12 punktów.

Warto również zwrócić uwagę na zachowanie piłkarzy Stilonu po końcowym gwizdku. Wszyscy zawodnicy przybili piątki z kibicami i wspólnie świętowali trzy punkty, a potem intonowali wiele przyśpiewek, w tym te antypolicyjne! Wielkie brawa i szacunek dla zawodników Stilonu, pozazdrościć takich piłkarzy!

CHROBRY & STILON!

Galeria z meczu Dozamet Nowa Sól – Stilon Gorzów

Galeria z meczu Dozamet Nowa Sól – Stilon Gorzów (cz. II)