CHROBRY – Ostrovia (2:0): relacja

Kibice gości, oprawy po obu stronach, głośny i żywiołowy doping oraz wygrana Chrobrego – tak wyglądał sobotni wieczór przy Wita Stwosza. Kto spędził go razem z Chrobrym, na pewno nie żałuje, bo mecz z Ostrovią był naprawdę interesujący!

Mimo, że piłkarsko Ostrovia znajduje się w dolnej części ligowej tabeli, mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Goście od jakiegoś czasu solidnie mobilizowali się na ten wyjazd i wiadomo było, że do Głogowa przyjadą w dobrej liczbie. W naszych szeregach również mobilizowano się na mecz z beniaminkiem, coś od siebie przygotowała również grupa Ultras Chrobry.

Na płocie wieszamy tego dnia 5 flag (plus jedna na gnieździe), w tym m.in. kilkudziesięciometrowe „Niepokonane Chrobrego Zastępy” czy fanę emigrantów. Pojawił się również transparent reklamujący najważniejszy wyjazd rundy – 5 kwietnia do Opola!

W sektorze Y zebrało się ok. 250-300 osób i od początku do końca prowadzimy żywiołowy doping dla pomarańczowo-czarnych. Trzeba przyznać, że wokalnie wyszło naprawdę konkretnie i dawno nie było u nas tak dobrego meczu pod względem dopingu. W naszym repertuarze nie zabrakło tego dnia pozdrowień dla chłopaków zza krat czy naszych gorzowskich zgodowiczów. Nowością był wspólny doping z zakazowiczami, który – podobnie jak i cała reszta – wyszedł bardzo dobrze. Całość można spokojnie ocenić na pięć z plusem! Nasze wsparcie pomogło piłkarzom, którzy zagrali dobre spotkanie i pokonali Ostrovię 2:0, umacniając się tym samym na pozycji lidera II ligi zachodniej!

Teraz kilka słów o akcentach ultras. Chłopaki z Ultras Chrobry przygotowali na to spotkanie skromną oprawę. Na całość składała się sektorówka-herb oraz pomarańczowe i czarne machajki po bokach. Prezentacja wyszła całkiem nieźle i można być zadowolonym z efektu końcowego.

Kibice Ostrovii do Głogowa przyjechali w sile dwóch autokarów. Co do dokładnej liczby – określą się sami. Przy wejściu ochrona robiła jakieś problemy z flagami na kij, jednak ostatecznie wszystko wnieśli i zaprezentowali oprawę z użyciem niewielkiej liczby pirotechniki.

Podsumowując – mecz z Ostrovią wypadł bardzo dobrze. Niezła liczba na trybunach (ok. 1400 widzów), głośny doping, oprawy, a na dodatek pierwsza ligowa wygrana piłkarzy Chrobrego w 2014 roku. 1 liga dla Głogowa!

5 KWIETNIA WSZYSCY DO OPOLA! NAJWAŻNIEJSZY WYJAZD RUNDY, KOSZT: 45 ZŁOTYCH!

escort mersin