CHROBRY – Polonia Bytom 1:0 (0:0)

Zima na fotelu lidera! Pomarańczowo-czarni po zwycięstwie nad Polonią Bytom, mają cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Górnikiem Wałbrzych. Ostatni mecz roku w mocnym stylu zakończyli piłkarze, ale również i kibice, o czym więcej w dalszej części.

Jako, że był to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym, a dodatkowo mógł zapewnić Chrobremu pozycję lidera na kilka długich miesięcy, przygotowania do spotkania rozpoczęły się dobre kilka dni wcześniej. Na mieście pojawiły się plakaty i transparenty, w Internecie zapowiedzi graficzne oraz video, a swoją pracę wykonywała także grupa Ultras Chrobry.

Wiadomo było także, że w sektorze gości nie zabraknie kibiców Polonii, dlatego mecz zapowiadał się bardzo fajnie zarówno od strony sportowej, jak i tej typowo kibolskiej. Na Wita Stwosza przyszło tego dnia 1500 widzów, z czego jakieś 300 wybrało sektor Y. Na płocie ląduje osiem flag oraz transparent dla jednego z kolegów po drugiej stronie muru.

Obiektywnie trzeba przyznać, że przez większą część meczu od strony wokalnej wszystko wyglądało średnio. Były lepsze momenty, ale ogólnie na pewno stać nas na więcej. Wszystko uległo zmianie w końcówce meczu, po bramce z rzutu karnego, która dała nam prowadzenie! Wówczas w młynie panowała wielka euforia, a doping był zdecydowanie najlepszy w całym meczu. Do śpiewania włączyła się także pozostała część stadionu, co dało jeszcze lepszy efekt.

W pierwszej połowie zaprezentowana została oprawa stworzona przez chłopaków z Ultras Chrobry. W sektorze rozwinięto sektorówkę z postacią z jednego ze starszych grafów ChG, a całość dopełniły dwa transy, które razem dały hasło „Wybieraj! Chrobry albo śmierć!”. W trakcie prezentacji odpalone zostały także czarne świece dymne, a z sektora poleciało kilka achtungów. Wszystko razem cały ciekawy efekt i stworzyło sporo zamieszania na naszym stadionie!

Po końcowym gwizdku wiele osób wskakuje na płot, by przybić piątki z naszymi zawodnikami. Widać było po nich, że zwycięstwo bardzo ich ucieszyło. Miejmy nadzieję, że w takich samych nastrojach będziemy po meczach przyszłej rundy, a zwłaszcza tym ostatnim, w Polkowicach!

W sektorze gości zameldowało się 175 fanów Polonii, natomiast razem z nami tego dnia obecna delegacja Stilonowców. Wielkie dzięki!


Jeden ze starszych grafów, który został wykorzystany do oprawy podczas meczu z Polonią Bytom