Dadzą zarobić?

Nie mają chwili wytchnienia III-ligowi piłkarze. Dla większości zespołów naszej grupy będzie to już 5-ty mecz w przeciągu 14-stu dni. W Wielką Sobotę 22. seria spotkań, w której Chrobry podejmowany będzie w Świebodzinie przez tamtejszą Pogoń. Początek o godz. 16:00.

Jeśli komuś z Was zależy na szybkim przypływie gotówki w portfelu, a przy tym w dalszym ciągu, mimo wszystko, wierzy w moc naszych chłopaków, powinien czym prędzej odwiedzić zakłady bukmacherskie betandwin. Mianowicie, za każde postawione 10 zł na zwycięstwo naszych „orłów”, zgarnąć można 51 zł, podczas gdy za 3 punkty Pogoni wypłacają… 15 zł. To idealnie oddaje sytuację piłkarzy Chrobrego przed pojedynkiem w Świebodzinie.
Fakt, że dopóki nie zabrzmi kończący zawody gwizdek sędziego, nie należy przypisywać żadnej z drużyn punktów, no ale chyba każdy potrafi trzeźwo ocenić nasze szanse. Zawodnicy pomarańczowo-czarnych zamiast lepiej, grają co raz gorzej i to jest widoczne gołym okiem. Do tej pory z naszych zapowiedzi powiewało optymizmem, teraz jednak będzie inaczej, bowiem pisanie o ich mocnych stronach, upatrywanych szansach przynosi ostatecznie jeszcze więcej wstydu.

Przejdźmy do rywala. Ten także nie zachwyca – plasuje się na 6. pozycji w tabeli, mając na koncie 31 punktów, i na pewno nie jest to szczyt marzeń beniaminka naszej ligi. Przed inaguracją rundy głośno deklarowali walkę o awans. Póki co, było to zwykłe rzucanie słów na wiatr, co udowndnił m.in. Gawin, wygrywając na terenie rywala, oraz Polar, zabierając Pogoni 2 punkty w meczu na własnym obiekcie. W pozostałych 2-óch pojedynkach tracili komplet „oczek” w Legnicy (0-1) oraz Zielonej Górze (1-2). To oznacza tylko tyle, że tamtejsi kibice są chyba tak samo zawiedzieni, rozgoryczeni, co my.

Jak już informowaliśmy na łamach strony, stadion Pogoni jest zamknięty dla kibiców przyjezdnych. Powodem jest oczywiście remont obiektu. Dlaczego „oczywiście”? Wszak pół polski od kilku miesięcy regularnie dobudowywuje lub „dobudowywuje” swoje stadiony, przez co mecze oglądają tylko gospodarze. W niektórych przypadkach nawet im nie jest dane obejrzeć wyczynów swoich „pupili”.
Czy rzeczywiście stadion przy ul. Sikorskiego 35 nie nadaje się do wpuszczenia fanów drużyny przeciwnej? Niby jedną z trybun rozkopano i w jej miejscu ma pojawić się „klatka” dla gości. Na własne oczy tego jednak nie widzieliśmy, więc i potwierdzającego głosu w tej sprawie nie zabierzemy.

Relacja LIVE z meczu w Świebodzinie na antenie Radia Elka Głogów. My, za ich pośrednictwem, będziemy podawać wynik na bieżąco na naszej witrynie.

W pozostałych spotkaniach graja:

Lechia Zielona Góra – Polar Wrocław godz. 11:00
Gawin Królewska Wola – Raków Częstochowa godz. 14:00
Miedź Legnica – Skalnik Gracze godz. 15:00
Odra Opole – Ruch Radzionków godz. 17:30
Walka Makoszowy – Promień Żary godz. 14:00
Dozamet Nowa Sól – Polonia Słubice godz. 16:00
GKS Jastrzębie – Rozwój Katowice godz. 17:00

Wszystkie rozegrane zostaną w sobotę, 15. kwietnia.