Derby dla rezerw Miedzi

Emocjonujące spotkanie obejrzeli widzowie zgromadzeni w niedzielne przedpołudnie na II płycie głogowskiego stadionu. W pojedynku rezerw Chrobrego Głogów i Miedzi Legnica górą byli goście, którzy zwyciężyli 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Patryk Kozłowski i Dawid Ciechelski. Czerwoną kartkę w 69 minucie obejrzał w Chrobrym Sebastian Górski.

Przyzwoicie zaprezentowały się rezerwy Chrobrego w starciu z faworyzowaną drużyną z Legnicy, która plasuje się na pozycji wicelidera. Zespół wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny od pierwszych minut starał się przejmować inicjatywę i zagrażał bramce rywali. Najlepszą okazję na początku gry miał Krzysztof Molka, ale w dobrej sytuacji przestrzelił. Prowadzenie Chrobry objął w 21 minucie. Piłkę po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym piętą odbił Patryk Kozłowski i skierował ją ku zaskoczeniu wszystkich do siatki. Niestety długo nasi zawodnicy nie nacieszyli się prowadzeniem. 60 sekund później koszmarny błąd w polu karnym popełnił Konrad Kosmala i rywale doprowadzili do remisu. W 26 minucie objęli już prowadzenie. Po zagraniu z prawej strony jeden z graczy Miedzi uderzeniem od poprzeczki dał jej prowadzenie. Kolejny raz poważny błąd Kosmali przyczynił się do straty trzeciej bramki. Po szybkiej akcji Miedzi nie zdążył wrócić za rywalem i goście w 43 minucie zdobyli kolejnego gola.

Po zmianie stron Chrobry ruszył do odrabiania strat i już w 49 minucie zdobył kontaktową bramkę. Tym razem instynktem w polu karnym wykazał się Dawid Ciechelski i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Niestety nie udało się tym razem pójść za ciosem. W 60 minucie po rzucie wolnym Miedź podwyższyła prowadzenie. Pięć minut później bliski odpowiedzi był Chrobry, ale po dośrodkowaniu Ciechelskiego z trzech metrów przestrzelił Karol Janik. W 69 minucie po szybkiej akcji w polu karnym Chrobrego powalony został napastnik Miedzianki, a faulujący Sebastian Górski obejrzał za przewinienie drugą żółta kartkę i musiał opuścić boisko. Goście karnego jednak nie wykorzystali, bo piłka uderzyła w poprzeczkę. Chrobry dalej nie poddawał się i stworzył kolejne dwie okazje, które miał Sebastian Szala, niestety ich nie wykorzystując. Ostatecznie w derbach górą była tym razem Miedź.

IV liga – niedziela, 24.10.2010, godz. 11:00
Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica 2:4 (1:3)

1:0 Kozłowski 21
1:1 Zatwarnicki 22