Do Gdyni po punkty – najlepiej trzy!

W piątek o godz. 18:30 pomarańczowo-czarni rozpoczną w Gdyni kolejne zmagania o ligowe punkty. W 15. kolejce pierwszej ligi, formę Chrobrego sprawdzi tamtejsza Arka, obecnie trzynasta drużyna rozgrywek. Na boisku zapowiada się więc bardzo emocjonujące widowisko, którego stawką będą ważne trzy punkty.

Arka poprzedni sezon I ligi zakończyła na wysokim czwartym miejscu, stąd też przed obecnymi rozgrywkami była wymieniania w gronie drużyn, które mogą włączyć się do walki o ekstraklasę. Czternaście rozegranych dotychczas kolejek pokazało jednak, że przypuszczenia okazały się błędne. Na chwilę obecną żółto-niebiescy tracą do miejsca premiowanego awansem czternaście oczek, natomiast przewaga nad miejscem barażowym wynosi zaledwie jeden punkt.

Piątkowy mecz w Gdyni będzie bardzo ważny dla pomarańczowo-czarnych. W przypadku wygranej, Chrobry będzie miał na swoim koncie 20 punktów i do następnego meczu przeciwko Widzewowi Łódź przystąpi w roli faworyta. W tym miejscu wypada raz jeszcze przypomnieć pechową porażkę w Nowym Sączu i można żałować, że w meczu z Sandecją nie udało się zdobyć choćby jednego punktu.

W obecnym sezonie Chrobry wygrał na wyjeździe tylko jeden mecz w lidze. Miało to miejsce pod koniec sierpnia, kiedy to pomarańczowo-czarni rozbili Bytovię Bytów 4:1. Jedno spotkanie wygrała również Arka na własnym terenie. Wynik ten udało się osiągnąć 18 października, a przeciwnikiem gdynian była wówczas Pogoń Siedlce. Wcześniej punkty Arce urywali pozostali beniaminkowie. Bytovia wywalczyła u siebie remis, natomiast Wigry wróciły z Gdyni z całą pulą. Miejmy nadzieję, że podobnie jak drużyna z Suwałk zagra nasz Chrobry i komplet punktów wróci do Głogowa.

Początek meczu Arka Gdynia – Chrobry Głogów w piątek o godz. 18:30.

escort mersin