Dostępne marcowe wydanie „TMK”

W sklepie „Stokrotka” (ul. Armii Krajowej, naprzeciwko Zielonego Rynku) dostępny jest najnowszy numer czasopisma „To My Kibice”. W nim znajdziecie m.in. reportaże z ligowych spotkań, opisy meczów w ramach europejskich pucharów, a także wywiady, artykuły i inne ciekawostki. Koszt gazetki to 8,90 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sklepu po marcowe wydanie czasopisma!

W NUMERZE:

Reportaże z następujących meczów:

Legia Warszawa – Ajax Amsterdam (w tym obszerna relacja od ekipy Ajaxu)

Ajax Amsterdam – Legia Warszawa

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Cracovia-Pogoń Szczecin

Legia Warszawa – Ruch Chorzów

Torcida Cup 2017

Przede wszystkim polecamy bardzo obszerny wywiad z Bogdanem – jednym z prekursorów ruchu kibicowskiego w Polsce. Nasz rozmówca to ponad 60-letni kibic Polonii Bytom, człowiek, który jako pierwszy wprowadzał na polskie stadiony piosenki klubowe, pamiątki kibicowskie, czy też zakładał pierwszy Klub Kibiców. Opowieść o tamtych pionierskich czasach obfituje w szczegóły oraz ciekawostki i po jej lekturze nie ma chyba wątpliwości, że wszystko zaczęło się właśnie w Bytomiu (jak anonsujemy wywiad na okładce). Wywiad liczy aż kilkanaście stron!

Kolejny hit numeru to równie obszerna historia kibiców GKS Tychy, wzbogacona archiwalnymi fotkami. Poznaj dzieje jednej z najciekawszych ekip kibicowskich Górnego Śląska!

„Stare, inne czasy” jest kolejnym z serii artykułów wspominających starsze realia kibicowskie. Tym razem wyselekcjonowaliśmy fragmenty kilkunastu artykułów z pierwszego roku wydawania TMK. Obrazują, jak bardzo na przestrzeni zaledwie kilkunastu lat zmienił się ruch kibicowski w Polsce! Zmieniła się mentalność i podejście do wielu spraw, np. do polityki i tego, co można mówić głośno, a o czym najlepiej milczeć. Wychwytujemy również moment, w którym dokonała się rewolucja na polskich trybunach – odchodzenie ekip chuligańskich od walk na stadionach, a jednocześnie narodziny grup ultras, stowarzyszeń, prawdziwych opraw, czyli wszystkiego tego, co cechuje teraźniejszy ruch kibicowski i nieodwracalnie zmieniło jego oblicze. Zapraszamy na tą lekcję historii z okresu, który miał wpływ na nasze obecne realia!

Dział publicystyczny tworzą:

Artykuł „Janusz Waluś official support club”.

Rubryka To & Owo Pacanowo”.
Rubryki „Z historii futbolu” oraz „My i świat wokół nas”, czyli tematy bliskie wielu kibicom, ale niekoniecznie czysto kibicowskie. Tym razem polecamy artykuły „Sensacje mistrzowskich finałów” oraz „Polityczny infantylizm”.

Ponadto w numerze stałe pozycje:

„To & owo na bojowo”

„Liga pod lupą TMK”

galeria zdjęć

escort mersin