Dwa różne składy, dwie różne połowy

Dziesiąta tegoroczna gra kontrolna głogowian, których rywalem była Tęcza Krosno Odrzańskie, zakończyła się ich zwycięstwem 3:1 (3:0). Pomarańczowo-czarni tradycyjnie zagrali na dwie jedenastki, a osiągnięty rezultat wypracowała ta podstawowa, bowiem po pierwszych 45 minutach goście przegrywali 0:3. Piłkę w bramce lubuskich rywali umieszczali Arkadiusz Sojka, Piotr Błauciak oraz Konrad Węglarz.

Od początku mecz toczył się pod dyktando głogowian. Ci momentami pozwalali sobie nawet na więcej ekstrawagancji. Już w pierwszych minutach pomarańczowo-czarni stworzyli sobie kilka dobrych okazji. Wykorzystali tylko jedną, gdy Arkadiusz Sojka w 7. minucie w polu karnym minął bramkarza Tęczy i niemal tuż sprzed linii końcowej skierował piłkę do bramki. W innych sytuacjach Karol Janik zbiegł do środka, po drodze mijając jak tyczki kilku graczy drużyny przeciwnej, całość wykańczając strzałem z ok. 20 metra, jednak zbyt lekkim. Raz jeszcze na czystej pozycji znalazł się Sojka, tym razem trafiając jednak tylko w golkipera lubuskiej ekipy. Później nieco ucichło, bo choć piłkarze Chrobrego w pełni kontrolowali boiskowe poczynania, to nie zawsze znajdowali sposób na skuteczne wykończenie którejś z akcji. Dopiero w 36. minucie celnie główkował najwyżej wyskakujący do dośrodkowanej piłki Piotr Błauciak, zaś 180 sekund później w pole karne zdecydowanie ruszył Konrad Węglarz, dość spokojnie stawiając przysłowiową kropkę nad i.

Całe dobro skończyło się wraz ze zmianą stron, a zarazem jedenastki w przypadku Chrobrego. W tej części głogowscy zawodnicy nie zostawili po sobie dobrego wrażenia, czego efektem jest strata gola po wyjściu zawodnika Tęczy na sytuację oko w oko z broniącym wówczas Paweł Łużnym. W końcówce bliski szczęścia był co prawda Radosław Kałużny, ale po dośrodkowaniu i uderzeniu piłki nogą ta trafiła tylko w słupek.

Sparing – 24 luty 2010, 18:00 – Głogów
Chrobry Głogów – Tęcza Krosno Odrzańskie 3:1 (3:0)
Bramki: Arkadiusz Sojka 7, Piotr Błauciak 36, Konrad Węglarz 39.
Chrobry (I połowa): Zaremba – Mikutel, Kotlarski, Błauciak, Wolbaum, Kowalski, Herbuś, Niedźwiedź, Janik, Węglarz, Sojka.
Chrobry (II połowa): Łużny – Filbier, Malesa, Bukraba, Kosmala, Kostek, Żmijowski, Kałużny, Hałambiec, Filipiak, Woźniak.