Echa wydarzeń po meczu w Zdzieszowicach

Awans do pierwszej ligi, powitanie zawodników, śpiewy, pirotechnika, w niedzielę wielka feta – tak Głogów cieszy się z awansu piłkarzy Chrobrego do pierwszej ligi. Nie wszystkim jest to jednak na rękę, o czym świadczy artykuł w jednym z lokalnych tygodników czy wszczęcie postępowania przez głogowską policję.

Powodem całego zamieszania jest powitanie piłkarzy Chrobrego, które miało miejsce po meczu w Zdzieszowicach. Przypomnijmy, że pomarańczowo-czarni wygrali z Ruchem 1:0, co przy porażce Zagłębia Sosnowiec zapewniło nam awans do pierwszej ligi. Głogów po siedemnastu latach wrócił na zaplecze ekstraklasy i jest to sukces nie tylko Chrobrego, ale całego miasta. Nasza drużyna ponownie będzie się mierzyła ze znanymi i cenionymi w Polsce markami, takimi jak GKS Katowice, Arka Gdynia czy Widzew Łódź. Mecze I ligi są transmitowane przez stację Orange Sport, co jest dodatkową formą reklamy dla naszego miasta. Nie wszystkim to osiągnięcie jednak odpowiada, bowiem są w naszym mieście osoby, które chcą zepsuć święto mieszkańców Głogowa i kibiców Chrobrego.

Dwa dni temu, w środę, w jednym z głogowskich tygodników ukazał się artykuł poświęcony awansowi i przywitaniu piłkarzy po meczu w Zdzieszowicach. Sposób, w jaki zostało to przedstawione pozostawia jednak sporo do życzenia. Zamiast o sukcesie sportowym i radości kibiców oraz piłkarzy, możemy przeczytać o zakłóceniu ciszy nocnej, postawieniu na nogi mieszkańców os. Hutnik, Słonecznego, Starego Miasta czy nawet Serbów, a także… sprowadzeniu plutonu funkcjonariuszy (16 policjantów) z Wrocławia! Setki niewyspanych mieszkańców miasta, hałas, petardy, okrzyki – tak w skrócie wygląda artykuł poświęcony tym wydarzeniom.

Dla „Głosu Głogowa” (domyślenie się, że chodziło o ten tygodnik nie było chyba większym problemem) nocne wydarzenia stały się tematem numer jeden. Szukanie organizatorów, telefony, SMS-y, a na koniec wspomniany wcześniej artykuł. Do klubu przysłano także pismo z głogowskiej policji, która wszczęła postępowanie w tej sprawie.

Przed nami kolejna i najważniejsza część wielkiego świętowania. W niedzielę mecz z Gryfem Wejherowo, a po nim oficjalna feta na Starym Mieście. Niewykluczone, że będą kolejne próby zniszczenia wielkiego święta wszystkich sympatyków oraz kibiców Chrobrego. W tym miejscu przypominamy również o niedawnych działaniach policji, która „nagradzała” kibiców mandatami w wysokości 500 zł za palenie papierosów czy picie piwa – niewykluczone, że sytuacja ta powtórzy się w najbliższą niedzielę.

Nie pozwólmy zniszczyć naszego święta. Święta kibiców, ale także wszystkich mieszkańców Głogowa. Pamiętajcie o pomarańczowych koszulkach i szalikach. Cytując słowa znanej polskiej piosenki „niedziela będzie dla nas!”.

PIERWSZA LIGA, PIERWSZA LIGA, CHROBRY GŁOGÓW!

escort mersin