Elana Toruń: krótkie przedstawienie rywala

W sobotę pomarańczowo-czarni rozegrają swój drugi wyjazdowy mecz w nowym sezonie ligowym. Po wygranej w Zdzieszowicach, pora na walkę o komplet punktów w Toruniu z tamtejszą Elaną, jedną z najlepszych kibicowskich ekip w naszej lidze.

Elana Toruń to klub, który powstał w 1968 roku. Zespół swoje spotkania domowe rozgrywa na Stadionie Miejskim przy przy ul. Bema 23/29, który może pomieścić 6 tysięcy widzów. W poprzednim sezonie nasz Chrobry był pierwszym zespołem, który zdołał pokonać Elanę na jej terenie. Wówczas podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali 3:1. W Głogowie padł remis 1:1. Ogółem Chrobry z Elaną mierzył się do tej pory 6 razy. Trzy mecze wygrali pomarańczowo-czarni, raz padł remis, a dwa razy górą byli torunianie.

Nasz najbliższy rywal to także jedna z lepszych ekip kibicowskich w drugiej lidze. Fanów Elany łączy zgoda z Ruchem Chorzów, który licznie wsparł torunian podczas meczu w Rybniku. Oprócz tego Elanowcy żyją w zgodzie z KS Myszków i Jeziorakiem Iława, a także mają układ z grudziądzkim FC Widzewa. W sezonie 2011/2012 fani z Torunia kilka razy wystawili liczny, ok. 500-osobowy młyn. Tak było chociażby w meczu z nami, wtedy w sektorze gości pojawiliśmy się w 161 osób (w tym 51 Stilon), a także podczas meczu z GKS-em Tychy (kibice przyjezdni nie zostali wpuszczeni na stadion, w związku z czym Elanowcy również opuścili obiekt), ROW-em Rybnik czy Rakowem Częstochowa. Niewykluczone, że równie liczny młyn toruńscy fani wystawią także podczas sobotniego meczu. Początek meczu w sobotę o godzinie 17.


Elana Toruń – Chrobry Głogów