Górnik Polkowice w III lidze

Wg. już 100-procentowo potwierdzonych przez same źródło doniesień prasowych, Górnik Polkowice zamieszany w tzw. „aferę korupcyjną” został zdegradowany o klasę niżej i od przyszłego sezonu będzie występował w III lidze gr. 3. Taką decyzję podjął Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej, o czym poinformował portal Onetu. Poniżej prasowa informacja w całości:

Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzje w sprawie kar w aferze korupcyjnej. Postępowanie dotyczyło sześciu klubów – dwóch przedstawicieli Orange Ekstraklasy i czterech drugiej ligi.
Wydział Dyscypliny zakończył postępowanie dyscyplinarne i postanowił:

– odstąpić od ukarania Hydrotworu (przyp. red.) Bydgoszcz, który przyznał się do udziału w ustawianiu meczów;

– nałożyć karę sześciu punktów ujemnych i 50 tys. złotych na Podbeskidzie Bielsko-Biała, które przyznało się do korupcji i podjęło współpracę z PZPN;

– zdegradować o jedną klasę rozgrywkową KSZO Ostrowiec Św. i ukarać sześcioma punktami ujemnymi oraz 50 tys. złotych;

– zdegradować o jedną klasę rozgrywkową Arkę Gdynia, która rozpocznie nowy sezon z minus pięcioma punktami oraz będzie musiała zapłacić karę pieniężną w wysokości 200 tysięcy złotych;

zdegradować Górnika Polkowice i dodatkowo ukarać klub dziesięcioma punktami ujemnymi i 50 tys. kary;

– zdegradować o dwie klasy Górnika Łęczna i dodatkowo ukarać klub dziesięcioma punktami ujemnymi i 270 tys. kary. Klub z Łęcznej jako jedyny nie przyznał się do korupcji i nie podjął współpracy z Wydziałem Dyscypliny.

Kary będą obowiązywały od nowego sezonu. Decyzja ws. Arki jest prawomocna.

Wydział Dyscypliny PZPN odwiesił Arkę Gdynia i Górnika Łęczna. W przypadku klubu z Gdyni nie zostaną orzeczone walkowery za nierozegrane mecze w okresie zawieszenia.

źródło: www.onet.pl

My się pytamy – gdzie są ci, o których było najgłośniej, a jak przyszło co do czego, to nikt nic nie wie, nikt nic nie widział? Jeśli karać, to albo wszystkich, albo nikogo…
Wracając do wynikających z powyższych degradacji kwestii – prawdopodobnie będzie tak, że w obu najwyższych ligach, czyli Orange Ekstraklasie oraz jej zapleczu, na koniec bieżącego sezonu nie spadnie żadna dodatkowa drużyna, a walka o bycie lub niebycie będzie toczyła się tylko za pośrednictwem baraży. Wiemy także, iż z naszej grupy III ligi spadną na pewno 3 najniżej ulokowane ekipy + ewentualnie inne na skutek przegrywających w barażach.