Jarosław Wielgus zadebiutował w Zawiszy

W sobotę Jarosław Wielgus zadebiutował w pierwszoligowym Zawiszy Bydgoszcz jako asystent trenera Janusza Kubota. Wielgus w pierwszoligowym klubie po raz pierwszy pojawił się już przed kilkoma tygodniami, uczestnicząc m.in. w poszczególnych sparingach drużyny. Tym samym definitywnie dobiegła końca jego praca w Chrobrym.

Jarosław Wielgus do końca sezonu pełnił w Chrobrym Głogów kilka funkcji: był trenerem rezerw, koordynatorem ds. szkolenia młodzieży, a przy tym prowadził zajęcia z klasą sportową w liceum. Po rozgrywkach w grę wchodziła tylko ta ostatnia posada.

W sezonie 2010/11 pochodzący z Głogowa Wielgus chwilowo prowadził też pierwszą drużynę. Jako asystent Janusza Kubota, objął ją po zwolnieniu głównego szkoleniowca, na trzy mecze wszystkie wygrywając.

Do Chrobrego po raz pierwszy wszedł w 2008 roku, stając się asystentem Tomasza Trznadla, a później Kubota. Gdy zwalniano pierwszych trenerów, to on ich zastępował, choć za każdym razem chwilowo. Prowadząc Chrobrego w lidze, na jedenaście spotkań wygrał 10. Z początkiem 2010 roku przejął rezerwy, po fatalnej jesieni utrzymując je w klasie okręgowej. W kolejnym sezonie awansował z nimi do czwartej ligi, z której jednak spadł po ostatniej edycji rozgrywek.

Fot. zawiszafans.com