Jutro 63. rocznica śmierci majora „Łupaszki”

Jutro, w dniu 63. rocznicy śmierci, na cmentarzu przy ul. Legnickiej odbędą się uroczystości upamiętniające majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”. Uroczystości współorganizowane są przez twórców akcji „Godzina dla Polski” oraz Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów. Początek o godzinie 19. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

„Był kresowym ułanem. Służbę żołnierską uważał za najpiękniejszą w życiu. Chciał widzieć Polskę wolną i czystą jak łza. Nigdy nie przegrał żadnej bitwy”- tak poruszająco pisała o majorze Zygmuncie Szendzielarzu „Łupaszce” Joanna Wieliczkowa-Szarkowa w książce „Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie”.

Został zamordowany w dniu 8 lutego 1951 roku. W 63. rocznicę Jego śmierci Chcielibyśmy oddać Hołd Panu Majorowi a także wszystkim jego żołnierzom. Na razie nie mamy w naszym mieście miejsca dokładnie odnoszącego się do „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” , dlatego też jutrzejsze Uroczystości postanowiliśmy odbyć na cmentarzu przy ul. Legnickiej w Głogowie przy symbolicznym dużym krzyżu.

Spotykamy się o godzinie 18:50 przy głównym wejściu na cmentarz. O godzinie 19:00 w obecności księdza Uroczyste złożenie wieńca, zapalenie zniczy, wspólna modlitwa w intencji Pana Majora oraz jego żołnierzy.

escort mersin