Jutro mecz z Turem Turek

W sobotę o godzinie 17 rozpocznie się ligowe spotkanie pomiędzy Chrobrym Głogów a Turem Turek. Pod względem kibicowskim spotkanie nie zapowiada się zbyt atrakcyjnie, ale każdy kibic pomarańczowo-czarnych ma obowiązek stawić się w sektorze Y i dopingować nasz zespół.

Tur Turek to klub, który powstał w 1921 roku. Największym sukcesem są dwa sezony spędzone w I lidze (2007/2008 i 2008/2009) oraz awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Ostatni sezon klub z Wielkopolski zakończył na miejscu spadkowym, ale utrzymał się w lidze, dzięki Czarnym Żagań, którzy nie otrzymali licencji na grę w drugiej lidze. Sobotni mecz będzie trzecim w historii pomiędzy oboma zespołami. Dwa wcześniejsze rozegrano w poprzednich rozgrywkach; w Turku padł bezbramkowy remis, a w przy Wita Stwosza goście wygrali aż 4:0!

Gdyby spotkanie zostało rozegrane kilka sezonów temu, być może w sektorze gości pojawiliby się fani wielkopolskiej drużyny. Za czasów dobrej gry w drugiej lidze i Pucharze Polski, a także po awansie na zaplecze ekstraklasy, kibice Tura aktywnie uczestniczyli w życiu kibicowskim, wspierając swój zespół zarówno podczas spotkań domowych, jak i wyjazdowych. Dłuższy opis kibicowski naszego najbliższego rywala pojawił się na stronie przed kwietniowym meczem. Kliknij, aby zobaczyć

Mimo, że pod względem kibicowskim mecz z Turem nie zapowiada się zbyt atrakcyjnie, każdy kibic Chrobrego ma obowiązek stawić się w sektorze Y, nie zapominając oczywiście o pomarańczowej koszulce. W przerwie spotkania będzie możliwość zakupu vlepek.

Początek meczu o godzinie 17.