Kibice pytali, zawodnicy i trenerzy odpowiadali

W ogródku grillowym obok drugiej płyty odbyło się cykliczne spotkanie kibiców z nowymi zawodnikami oraz trenerami naszego zespołu. Podobnie jak przed wcześniejszymi rundami, tak i teraz wydarzenie organizowane przez SSChG cieszyło się niezłym zainteresowaniem i zgromadziło kilkudziesięciu kibiców oraz sympatyków klubu.

Na spotkanie z kibicami przybyli trenerzy Ireneusz Mamrot i Jakub Wolny, nowi zawodnicy: Krzysztof Ulatowski, Rafał Otwinowski, Paweł Odrzywolski, Michał Motyl, Andrzej Budnik, Tomasz Kowalczuk, Damian Sędziak oraz Łukasz Szczepaniak, a także 16-letni wychowanek Łukasz Kuczer i kapitan Mateusz Hałambiec, który został wybrany przez internautów naszej strony najlepszym zawodnikiem rundy wiosennej sezonu 2011/2012 i podobnie jak w marcu, nagrodzono go okolicznościowym dyplomem oraz kibicowską koszulką.

Pierwsza część spotkania należała do tych luźniejszych, a nowi zawodnicy musieli sobie poradzić z zestawem pytań przygotowanym przez organizatorów. Standardowo już pojawiły się te o barwy naszego klubu czy ulicę, przy której stoi stadion. Nie mogło również zabraknąć kwestii typowo kibicowskich, a dość pechowo wylosował Andrzej Budnik, któremu przypadło zapytanie o swój poprzedni klub 😉 W kolejnej serii 20-letni bramkarz został poproszony o wskazanie ulubionego polskiego zespołu, dzięki czemu mogliśmy się dowiedzieć, że sympatyzuje z Lechem Poznań. Nie obyło się także bez drobnych wpadek – podobnie jak przed rundą wiosenną przez Rafała Miazgowskiego, tak i teraz nasz kapitan został nazwany „Michałem Hałambcem”. Tym razem twórcą nowego imienia został Łukasz Szczepaniak. Poza tą jedną pomyłką, nowi piłkarze wykazali się dobrą znajomością na temat naszego klubu, za co należą im się brawa.

W dalszej części głos zabrał trener Ireneusz Mamrot, który przedstawiał swoją opinię na temat okresu przygotowawczego oraz letnich nabytków. Powiedział także, że w nowym sezonie będzie w lidze kilka groźnych drużyn, wymieniając ROW Rybnik, Zagłębie Sosnowiec czy Bytovię Bytów. Swoje pytania zadawali też kibice zgromadzeni w ogródku grillowym, a zdecydowana większość z nich była kierowana do trenera Mamrota.

Na koniec odczytano pytania, które zostały przesłane drogą mailową. Wśród nich nie mogło zabraknąć tych dotyczących oceny warunków do pracy w Chrobrym czy naszego miasta. Tu również pojawiły się kwestie związane bardziej z ruchem kibicowskim. Nowi zawodnicy zostali bowiem poproszeni o wymienienie stadionu, na którym panowała najlepsza atmosfera, a także o mecz, w którym brali udział i utknął im w pamięci najbardziej. I tak na przykład Rafał Otwinowski wspomniał spotkanie Ruchu Radzionków z GKS-em Katowice (zawodnik przyznał, że „było fajnie”, dodając na koniec, że obejrzał w tym meczu czerwoną kartkę!), a Michał Motyl wskazał na pojedynki Pogoni Staszów z Wisłą Sandomierz.

Po zakończeniu spotkania, zawodnicy oraz trenerzy zostali poczęstowani kiełbasą z grilla, natomiast kibice mogli dodatkowo napić się złocistego napoju 😉 Całość przebiegła sprawnie i zgodnie z planem, a frekwencja pokazała, że spotkania z nowymi graczami Chrobrego już na stałe zagościły w terminarzu wielu kibiców naszego klubu.