Kibicowskie podsumowanie

Liczby, zdjęcia, opisy – prezentujemy raport z wydarzeń dziejących się na trybunach z udziałem ekip kibicowskich z regionu. Poszczególne ligi są na finiszu, ale że kolejki odbywają się co kilka dni, działo się ostatnio sporo.

ŚRODA

Czarni Żagań – Chrobry Głogów (127)

ROW Rybnik – GKS Tychy (266)
Najlepsze spotkanie pod względem kibicowskim podczas środowej kolejki drugiej ligi zachodniej. W Rybniku stawia się 266 kibiców tyskiego GKS-u, prezentują oprawę podczas wyjścia piłkarzy na boisko. Gospodarzy w młynie około 240, za pomocą transparentu przedstawiają swoje zdanie na temat Euro 2012.fot. 12zawodnik.pl

Bałtyk Gdynia – Chojniczanka Chojnice (ok. 50)
Dzień przed meczem, fani Chojniczanki pojawili się na treningu swoich piłkarzy i mobilizowali ich do zwycięstwa w ważnym meczu. Do Gdyni wybierają się samochodami w 30 osób, w Gdańsku dołącza do nich około 20-osobowa delegacja Lechii Gdańsk + 3 fanów Gryfa Słupsk. Przyjezdni pojawili się pod bramą stadionu, jednak nie byli obiektem zainteresowań kibiców Bałtyku. Fani Chojniczanki na stadion ostatecznie nie zostali wpuszczeni, gospodarze natomiast wystawili skromny, kilkudziesięcioosobowy młynek.


fot. chojniczanka.pl

Calisia Kalisz – Raków Częstochowa (51)
Na to spotkanie każdy kibic Rakowa wybierał się na własną rękę. Cała grupa obecna była w okolicach stadionu, kilka razy zaznaczają swoją obecność i w trakcie drugiej połowy wracają do domu. W drodze do Kalisza kilku fanów było świadkami wypadku dwóch TIR-ów i tylko szybka reakcja z ich strony uratowała życie jednemu z kierowców. Pod stadionem w Kaliszu duża liczba prowokującej policji.

Tur Turek – Miedź Legnica (18)
Kibice Miedzi na wielkopolski wyjazd wybrali się samochodami. W sektorze stawiają się w 12 osób (pozostałe nie wchodzą) i kilka razy zaznaczają swoją obecność. Miejscowi wystawiają młyn i dopingują w asyście bębna.

fot. miedzlegnica.eu

Nielba Wągrowiec – Zagłębie Sosnowiec (13)
Kolejny raz fani z Zagłębia Dąbrowskiego zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Około 40-osobowy młyn wystawili za to fani Nielby, którzy dopingowali swoich piłkarzy przez cały mecz.fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Elana Toruń – Górnik Wałbrzych (11)
Ciekawe spotkanie rozegrane w Toruniu, gdzie zjawiło się jednak tylko 11 kibiców Górnika Wałbrzych. Gospodarze wystawiają 180-osobowy młyn i dopingują przez całe spotkanie.


fot. elanowcy.pl

MKS Kluczbork – Jarota Jarocin (0)
Miejscowi wystawiają kilkudziesięcioosobowy młyn, gości brak.

fot. mkskluczbork.pl

Ruch Zdzieszowice – Bytovia Bytów (0)

REGION

Górnik Polkowice – Wisła Płock (38)
W Polkowicach pojawiło się 38 Nafciarzy z dwiema flagami. Aktywny udział w dopingu biorą również miejscowi.


Polonia Słubice – Stilon Gorzów (160)
Dobry wyjazd naszego gorzowskiego zgodowicza do Słubic. Polonia wystawia około 80-osobowy młyn + 10 osób z FC Frankfurt nad Odrą.

Ilanka Rzepin – Promień Żary (17)

SOBOTA

Raków Częstochowa – Chrobry Głogów (120)


fot. rbfzine.pl

Bytovia Bytów – Elana Toruń (103)
W Bytowie stawia się 103 przyjezdnych (w tym 8 WfcG i 2 Jeziorak Iława), sześć osób z tej grupy nie wchodzi na stadion. Prowadzą doping w asyście bębna. Aktywny udział w dopingu biorą też miejscowi.
Górnik Wałbrzych – ROW Rybnik (79)
Kibice gości stawiają się w Wałbrzychu w liczbie 79 osób, na które złożyło się 44 ROW, 17 KSG, 14 Wisłoka oraz 4 Concordia. Przyjezdni przywożą ze sobą starą flagę gospodarzy, którą w 1999 roku skroił Górnik Zabrze. Wywieszają ją od węwnętrznej strony sektora, co spotyka się z reakcją miejscowych, którzy wysypują się na murawę. We wszystko włącza się ochrona, która użyła sporej ilości gazu, przez co ucierpiały dwie flagi wałbrzyszan wiszące na płocie.
Przed meczem prowokujące zachowanie ochrony, która odmawiała wejścia na obiekt kibicom Górnika Wałbrzych w szalikach swoich zgód!
fot. gornik1946.pl

Chojniczanka Chojnice – MKS Kluczbork (9)


fot. chojniczanka.pl

Miedź Legnica – Ruch Zdzieszowice (8)
Ośmiu fanów Ruchu podróżowało pociągiem na mecz do Legnicy. Na mieście trafia ich grupa kibiców Miedzi, kroją im flagę, jednak upamiętniała ona zmarłego fana Ruchu, dlatego została im zwrócona. Miedź wystawia około 400-450 osobowy młyn.

Zagłębie Sosnowiec – Bałtyk Gdynia (3)
Symboliczna liczba Kadłubów wybrała się w daleką podróż do Zagłębia Dąbrowskiego. Wśród wyjazdowiczów znalazła się jedna fanka. Po meczu gospodarze atakują przyjezdnych, którzy tracą szalik oraz flagę na kij. Zagłębie z transem „Fuck Euro” oraz pirotechniką.fot. zaglebie.sosnowiec.pl

W sobotę 13-osobowa grupa fanów Bałtyku Gdynia obecna była na derbach Budapesztu pomiędzy Ujpestem a Ferencvaros.

Nielba Wągrowiec – Czarni Żagań (0)
Jarota Jarocin – Tur Turek (0)
GKS Tychy – Calisia Kalisz (0-zakaz)

REGION

Moto Jelcz-Oława – Lechia Dzierżoniów (38)
Kibice Lechii pojawili się w Oławie po 15 latach przerwy! Cały mecz oglądają stojąc za bramą stadionu.

Olimpia Grudziądz – Górnik Polkowice (6)
Sześciu fanów Górnika stawiło się na meczu w Grudziądzu. Przyjezdni mają ze sobą dwie flagi oraz bęben. Olimpii w młynie około 150 osób.

Stal Gorzów – Falubaz Zielona Góra (792)
Derbowy pojedynek został przerwany z powodu tragicznej śmierci Lee Richardsona, żużlowca Stali Rzeszów. Chwilę po podaniu tej informacji, fani obu ekip zdejmują flagi i opuszczają sektory. Kibice gości odpalili wcześniej dużą ilość pirotechniki. Na płocie pojawiła się także prowokacyjna flaga nawiązująca do śmierci patrona gorzowskiego stadionu, Edwarda Jancarza. Później dochodzi jeszcze do awantury pomiędzy Falubazem a policją.

Unia Tarnów – Unia Leszno (ok. 60)
Ponad 60 kibiców Unii Leszno pojawiło się w Tarnowie. Gospodarze z oprawą.