Kiedy jupitery? Realny termin to październik

W sobotę przy okazji fetowania awansu do drugiej ligi na scenę wraz z drużyną wyszedł prezydent Jan Zubowski ze swoją koszulką Chrobrego, którą swego czasu otrzymał od zawodników. Już ostatecznie zapewnił, że wkrótce mecze na stadionie przy Wita Stwosza będą odbywać się przy jupiterach. – Rok temu padła deklaracja o montażu oświetlenia na stadionie. Ja słowa dotrzymuję. Oświetlenie będzie – mówił do zgromadzonych na Dniach Głogowa kibiców Zubowski.

Nie stanie się to jednak tak szybko, jak byśmy tego chcieli. Inauguracja drugiej ligi w Głogowie i pierwsze mecze będą odbywać się jeszcze w popołudniowych godzinach. Jupitery mają się pojawić najwcześniej we wrześniu bądź październiku. Termin uzależniony jest od procedur związanych z przetargiem i pozwoleniem na budowę oraz budowy masztów oświetleniowych przez wyłonioną firmę, a to wszystko pochłonie kilka miesięcy. Póki co w realizacji jest już projekt oświetlenia.

Klubowi działacze już teraz poinformowali, że wieczorne mecze Chrobrego odbywałyby się w piątki o powiązanej liczbowo z powstaniem MZKS-u godzinie 19:46.