Kolejne rozstrzygnięcia

Awans do III ligi wywalczyły dziś rezerwy Zagłębia Lubin po zwycięstwie 8-1 nad Prochowiczanką Prochowice. Tuż za Zagłębiem z takim samym dorobkiem punktowym uplasował się zespół Orła Ząbkowice. O końcowym zwycięstwie zadecydowały rezultaty z bezpośrednich spotkań obu drużyn.

Dziś również odbyły się pierwsze mecze barażowe o II ligę, w interesujących nas pojedynkach padły remisy:

Unia Janikowo 0-0 Polonia Bytom
Odra Opole 1-1 Radomiak Radom
Pelikan Łowicz 1-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Rewanże w najbliższą niedzielę, 18. czerwca, o godz. 17:00.

Kolejnym interesującym nas aspektem była barażowa potyczka o prawo występu na III-ligowym szczeblu rozgrywek pomiędzy triumfatorami dwóch śląskich grup na poziomie IV ligi. BKS Bielsko Biała nie sprostał na własnym terenie GKS-owi Katowice, ponosząc dotkliwą porażkę 0-2. Okazja do rewanżu również 18. czerwca (godz. 18:30).

Jednocześnie informujemy, że pod sporym znakiem zapytania stoi występ Stilonu Gorzów na III-ligowych boiskach naszej grupy w sezonie 2006/2007. Już od jakiegoś czasu pojawiają się głosy o tym, że Gorzowianie zostaną przeniesieni do grupy obejmującej województwa zachodnio-północnej części Polski: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie oraz Kujawsko-pomorskie. Na oficjalny werdykt w tej sprawie musimy poczekać.