Kończą pierwszy tydzień przygotowań

Sobotnimi, przedpołudniowymi zajęciami na siłowni piłkarze Chrobrego zakończą pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej. W kilku ostatnich zajęciach tego tygodnia udziału nie brał Marek Jabłoński, który, mimo obowiązującego kontraktu, dostał zgodę na szukanie sobie nowego klubu. I choć początkowo w jego przypadku w grę wchodziły znajdujące się bliżej jego rodzinnego domu Chojnice, to 21-letni obrońca przebywa obecnie na testach u ligowego rywala Chrobrego, Vitrosiliconu Iłowa, gdzie występuje już inny w przeszłości związany z MZKS-em zawodnik, Łukasz Szuszkiewicz. Nie jest jednak powiedziane, że Marek Jabłoński definitywnie odejdzie z klubu, bo realne wydaje się być także półroczne wypożyczenie.

Klubów szukają sobie także jeszcze młodsi gracze, czego przykładem jest wychowanek Szkółki Piłkarskiej, jesienią grający już w rezerwach Chrobrego Michał Kumczyk, który ma szansę na angaż w nowosolskim Dozamecie, gdzie grają już jego koledzy z pierwszego klubu, Łukasz Stachów i Kamil Kaczmar.

Indywidualnie trenuje kontuzjowany Łukasz Zaremba, ale nie jest to przesadnie poważny uraz, więc 26-letni bramkarz szybko dołączy do ekipy. W przeciwieństwie do Kamila Szczęśniaka, który ma w perspektywie dość kosztowną operację i raczej nie mamy co liczyć na jego występ w barwach Chrobrego w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dobrych kilku miesięcy.

Z Chrobrym nadal trenują Wojciech Jurak oraz Karol Janik. Kolejni, przymierzani do głogowskiego klubu piłkarze mają się pojawić w najbliższych dniach.

Modyfikacjom uległ harmonogram gier kontrolnych Chrobrego. 3 lutego głogowianie mieli zagrać z legnicką Miedzią, ale zmierzą się u siebie z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin. Podopiecznym Janusza Kubota ubyło drugie ze spotkań z Czarnymi Żagań przez wyjazd II-ligowca na obóz do Turcji, ale doszedł sparingpartner w postaci zielonogórskiej Lechii. Cała rozpiska w prawym menu strony.