Konik trafi do Polonii Bytom.

– Wszystko jest już przesądzone. Wiosną będę grał w Polonii Bytom – twierdzi Przemysław Konik.
– Wszystko jest już przesądzone. Wiosną będę grał w Polonii Bytom – twierdzi Przemysław Konik.

23-letni Przemysław Konik jest wychowankiem Małej Panwi Ozimek. Przez kilka lat był w orbicie zainteresowań Odry Opole, nigdy jednak do niej nie trafił. W zeszłym sezonie był królem strzelców opolskiej IV ligi z dorobkiem 24 bramek i z TOR-em Dobrzeń Wielki wywalczył awans do III ligi. W rundzie jesiennej zdobył dla zespołu z Dobrzenia dwie bramki. Jest również podstawowym zawodnikiem Mariossa Opole, grającego w ekstraklasie futsalu. W pierwszej rundzie zdobył dla opolskiego zespołu trzy bramki.

Piłkarz pytany o zaawansowanie rozmów z przzedstawicielami bytomskiej Polonii stwierdził:

– Wszystko jest w zasadzie uzgodnione. Przyjąłem warunki zaproponowane mi przez bytomski klub. Wiem również, że działacze Polonii porozumieli się z działaczami TOR-u w sprawie mojego przejścia. Jest już przesądzone, że wiosną będę grał w Bytomiu. Pozostało już tylko formalne podpisanie umowy. Obowiązywać ona będzie przez rok lub półtora.

– Zdecydowanie będzie to dla mnie awans sportowy. Nie ma co porównywać TOR-u z Polonią, choć grają w jednej lidze. W Bytomiu jest profesjonalny klub, z dużymi tradycjami i ambicjami. Założenie w Polonii jest takie, że trzeba wywalczyć awans do II ligi. Jeśli nie uda się w tym sezonie, to w kolejnym. W tym klubie łatwiej mogę zostać dostrzeżony przez trenerów czy działaczy z jeszcze lepszych zespołów. Nie ma co ukrywać, że cieszę się bardzo z tego, że będę grał w Polonii – zakończył rozmowę nowy nabytek Polonii.

Skomentuj na FORUM.

źródło: Gazeta.pl, 90minut.pl

escort mersin