Lepsze czasy? – artykuł Słowa Sportowego

Romuald Kujawa będzie trenerem Chrobrego także w nowym sezonie. Na razie nie wiadomo, jakich zawodników będzie miał do dyspozycji. – O wszystkim zadecyduje zebranie zarządu – mówi szkoleniowiec.

Prezes Chrobrego Henryk Pawlak zobowiązał trenera Kujawę, by do końca czerwca przygotował listę nowych graczy, których chciałby pozyskać do drużyny. – Jest na niej sześć nazwisk, właściwie na każdą pozycję. Mam nadzieję, że uda się ich przekonać do gry w Chrobrym – wyjaśnia Kujawa. Lista listą, ale na razie wygląda na to, że na podjęcie ewentualnych rozmów trzeba będzie jeszcze poczekać. – O wszystkim zadecyduje zebranie zarządu. Miało się odbyć już w ubiegłym tygodniu, ale najprawdopodobniej dojdzie do niego we wtorek 20 czerwca. Na nim mamy podsumować zakończony sezon, postawić cele na nowe rozgrywki oraz porozmawiać na temat kontraktów z nowymi zawodnikami i ewentualnego przedłużenia umów z piłkarzami, którym się one kończą – wyjaśnia Kujawa. Kontrakt kończy się m.in. Jakubowi Puchalskiemu, Piotrowi Błauciakowi oraz Henrykowi Cackowskiemu – najskuteczniejszemu strzelcowi w rundzie wiosennej. – Chcemy, żeby Henryk został, bo to dusza drużyny. Mam nadzieję, że się dogadamy. Musimy być jednak przygotowani na każdą ewentualność. Nawet na jego odejście. Przecież może dostać lepszą ofertę. W rezerwach bardzo dobrze radził sobie Maciek Soboń i na pewno dostanie szansę w nowym sezonie – ocenia szkoleniowiec Chrobrego. Nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Alberta Muzei. Najskuteczniejszy strzelec rundy jesiennej w legnickiej klasie okręgowej został wypożyczony w przerwie zimowej ze Sparty Rudna. Bramki wprawdzie nie strzelił, ale pod koniec rundy sprawdził się jako prawy pomocnik. – Jeśli Sparta będzie chciała za niego pieniądze, to raczej się nie dogadamy – kończy Kujawa. Głogowscy piłkarze trenowali do 8 czerwca, teraz są na urlopach, a 29 czerwca spotkają się na pierwszym treningu. Chrobry będzie przygotowywał się do sezonu na własnych obiektach. Weźmie też udział w turniejach w Kamiennej Górze i w Górze.

źródło: Słowo Sportowe

Artykuł dolnośląskiego tygodnika sportowego uzupełnimy swoimi, póki co nieoficjalnymi informacjami. Bardzo bliski przejścia do „pomarańczowo-czarnych” jest młody zawodnik, który piłkarską karierę zaczynał w SP Głogów, a potem reprezentował barwy lokalnych rywali. Jego nazwisko i więcej wiadomości na ten temat podamy, jeśli rzeczywiście podpisze kontrakt z klubem, a ma to nastąpić w lipcu.
Niepewne są losy nie tylko wspomnianego „Cacka”. Kolejny wyróżniający się w tym sezonie piłkarz Chrobrego – Damian Piotrowski – otrzymał ofertę gry w zespole wyższej klasy rozgrywkowej.
Dokładny terminarz zostanie ustalony najprawdopodobniej w pierwszej połowie lipca, a początek rozgrywek, które w sezonie 2006/2007 prowadzić ma Śląski Związek Piłki Nożnej, wstępnie planuje się na pierwszy weekend sierpnia.

escort mersin