Mikołajkowe granie młodzików

W Legnicy trwa prestiżowy 24. Międzynarodowy Halowy Turniej Mikołajkowy. W zawodach przeznaczonych dla drużyn zrzeszających piłkarzy w wieku młodzika udział biorą 24 ekipy z Polski (okręg legnicki), Niemiec (Goerlitz), Czech (Apos Blansko) oraz Ukrainy (Junak Drohobycz), w tym drużyna młodych graczy Chrobrego Głogów.
W sobotę odbywały się mecze eliminacyjne w sześciu grupach. Zawodnicy Chrobrego w swojej zajęli 2. miejsce za reprezentacją OZPN Legnica (młodzi piłkarze takich klubów jak Miedź Legnica, Górnik Polkowice, Górnik Złotoryja, Pogoń Góra, Jaworia Jawor oraz Rycerz Legnickie Pole), a przed Odrą Ścinawa i UKS-em Udanin. W trzech spotkaniach zgromadzili 4 punkty, pokonując 3:0 zespół z Udanina, bezbramkowo remisując z Odrą i przegrywając 0:3 z OZPN-em. Dzięki drugiej lokacie głogowianie zakwalifikowali się do niedzielnych ćwierćfinałów, które także będą odbywać się poprzez rywalizację w grupach. Przed graczami MZKS-u spore wyzwanie, bowiem muszą stawić czoła zwycięzcom innych grup: Miedzi Legnica i Górnikowi Polkowice.

Aktualizacja: Ostatecznie nasi zawodnicy zakończyli mikołajkowe zmagania na 10. pozycji na ogółem 14 wyłonionych z grup ekip (wszystkich było 24). Wygrało Zagłębie Lubin przed drużynami z Drohobycza i Blanska. W ćwierćfinale głogowianie ulegli Miedzi 0:3 i Górnikowi 1:2.