Moto-Jelcz Oława: krótkie przedstawienie rywala

Już jutro o godzinie 19 pomarańczowo-czarni zagrają ligowe spotkanie z Moto-Jelczem Oława. Dzień przed tym meczem przedstawiamy naszego najbliższego rywala oraz przypominamy ostatnie mecze pomiędzy Chrobrym a MJO.

Moto-Jelcz Oława to beniaminek II ligi zachodniej w sezonie 2012/2013 i jeden z czterech dolnośląskich zespołów w naszej lidze. Od wielu lat w Oławie działa aktywnie kibicująca grupa, która wspiera swój zespół podczas spotkań u siebie i na wyjeździe. Doskonałym potwierdzeniem tego są wyjazdy, które fani oławskiej drużyny zaliczają w obecnym sezonie. Gdyby nie zakaz wyjazdowy nałożony za mecz z Jarotą Jarocin, prawdopodobnie w Głogowie zobaczylibyśmy liczną grupę kibiców beniaminka, którzy mają już za sobą wyjazdy do Torunia (65 osób), Jarocina (60) i Wejherowa (9 na zakazie). Podczas pierwszego z wyjazdów Elanowcy zadbali o atrakcję dla fanów MJO, którzy podjęli walkę mimo przewagi liczebnej torunian. Głogów to jeden z bliższych przystanków na wyjazdowej mapie Moto-Jelcza i naprawdę wielka szkoda, że trzeci i ostatni mecz objęty wyjazdowym zakazem jest akurat meczem z Chrobrym Głogów.

Kibiców Moto-Jelcza łączy zgoda z Bielawianką Bielawa, która była obecna chociażby na wspomnianym wcześniej wyjeździe do Torunia oraz Rokitą Brzeg Dolny. Jako, że wszystkie te ekipy sympatyzują z wrocławskim Śląskiem, kibice obecnego mistrza Polski często pojawiają się na wyjazdach Moto-Jelcza. W tym miejscu warto wspomnieć o 50-osobowym wsparciu oławian podczas meczu rozegranego w Głogowie, w czerwcu 2010 roku. Wówczas w sektorze gości pojawiło się łącznie 118 przyjezdnych.

Drużyny Chrobrego i Moto-Jelcza rozegrały w swojej historii 22 bezpośrednie spotkania, w związku z czym było wiele okazji do spotkań kibiców obu zespołów. Najbardziej pamiętne w ostatnich latach rozegrano w ostatniej kolejce sezonu 2009/2010, kiedy przy Wita Stwosza przyjechała ponad 100-osobowa grupa Moto-Jelcza i Śląska Wrocław. Wówczas pomarańczowo-czarnych dopingowało z sektora Y ok. 350 kibiców. Niestety, mimo wygranej 3:2, piłkarze Chrobrego ostatecznie zajęli drugie miejsce w tabeli, a z awansu cieszył się Górnik Wałbrzych. Sezon później oba mecze Chrobrego z MJO rozegrano na naszym stadionie. W pierwszym ze spotkań udział brało 10 kibiców naszego jutrzejszego rywala, natomiast w drugim 45.

Pisząc o Moto-Jelczu Oława, trzeba wspomnieć o zgodzie, jaka łączyła fanów tego klubu z naszym Chrobrym. Poniżej wzmianka na temat sztamy z zina CHROBRY FANATYK 1/99:

„Trwała 12 lat. Podobnie jak w przypadku Petrochemii, i tutaj doszło do podobnej sytuacji. Kibice z Oławy rzadko byli obecni na swoich meczach. Pojawiali się za to na spotkaniach Reprezentacji Polski, wywieszając słynną fanę „OŁAWA”. Ta sama flaga była widoczna czasami na stadionie Śląska we Wrocławiu. Doprowadziło to do podzielenia się młyna. Jej starszej części owa sytuacja nie przeszkadzała i byli za kontynuacją wzajemnych stosunków. Napór i argumenty młodszych kibiców były jednak silne. I w tym przypadku, zapobiegając kłótniom między sobą, podjęto decyzję o zerwaniu sztamy. Fanom Moto-Jelcza przedstawioną ją podczas meczu Chrobrego we Wrocławiu na Polarze, który odbył się 22 listopada 1998 roku. Oławianie pojawili się w sile 8 osób. Doszło z nimi do rozmowy, wytłumaczono sytuację i poinformowano o podjętej wcześniej decyzji. Zrozumieli o co chodzi i opuścili sektor MZKS-u.”

Mecz Chrobry – Moto-Jelcz Oława w piątek 5 października, początek o godzinie 19. Mimo zakazu dla kibiców gości, wszyscy przychodzimy do sektora Y i dopingujemy nasz zespół. Przypominamy również o pomarańczowej koszulce oraz szaliku. TYLKO CHROBRY!


MJO & Śląsk w czerwcu 2010


MJO w Głogowie w kwietniu 2011 (gospodarzem MJO)