Najważniejszy mecz w ich karierach: Chrobry II przed szansą na awans!

Większość z nich nie ma jeszcze 20 lat. Wszyscy stoją przed szansą na osiągnięcie największego sukcesu w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Rezerwy Chrobrego Głogów – bodajże najbardziej pozytywne objawienie tego roku – w najbliższą niedzielę stoczą najważniejszy pojedynek w sezonie. W ostatniej kolejce klasy okręgowej zagrają na wyjeździe z Górnikiem II Polkowice. Górnik nie walczy już o nic, a pokonując go, pomarańczowo-czarni będą mogli fetować z okazji awansu do czwartej ligi. Awans może dać także remis (jeśli mecz Górnik Złotoryja – Orla Wąsosz zakończy się zwycięstwem gospodarzy bądź remisem), a nawet porażka (jeśli mecz Górnik Złotoryja – Orla Wąsosz zakończy się zwycięstwem gospodarzy). Początek spotkania drugich ekip obu klubów o godz. 17:00 na rezerwowym obiekcie Górnika.

Ilu awansuje? Mówiło się, że awans do czwartej ligi uzyskają nie tylko zwycięzcy czterech klas okręgowych, ale także po dwie ekipy z drugich miejsc z najlepszą średnią. Jednak, z tego co udało nam się dowiedzieć, w związku ze spadkiem Orła Ząbkowice do czwartej ligi, tylko jedno drugie miejsce będzie premiowane. Małe szanse, aby była to drużyna z klasy okręgowej prowadzonej przez OZPN Legnica. Do tej pory najlepszą średnią (67 punktów w 29 spotkaniach) może poszczycić się Piast Żmigród z grupy wrocławskiej. W ostatniej serii Piast gra z ostatnim, nie walczącym już o nic Włókniarzem Wrocław, więc zapewne zgromadzi tych oczek 70. W naszej lidze zespół z drugiej lokaty w swoim dorobku może mieć maksymalnie 69 oczek.

Co, jeśli Chrobry II przegra? Jeszcze nic straconego. W DZPN-ie wciąż leży nie rozpatrzone odwołanie Chrobrego od decyzji tego związku karzącej nas walkowerem za mecz z Orkanem Szczedrzykowice (na boisku głogowianie zwyciężyli 7:1). Zakładając, że Chrobry przegra w Polkowicach, a Orla pokona Górnika Złotoryja, na pierwsze miejsce wskoczy Orla. Jeśli jednak komisja odwoławcza pozytywnie rozpatrzy głogowskie odwołanie (nastąpi to jednak dopiero… 16 lipca), Chrobry powróci na wierzchołek klasy okręgowej i tym samym awansuje do czwartej ligi.