Podsumowanie 12 kolejki

Za nami 1/3 drugoligowego sezonu. Na tym etapie Chrobry jest siódmy, ale do dającego awans drugiego miejsca traci tylko trzy punkty. W pierwszej ósemce jest jednak tak ciasno, że wystarczy moment, by wszystko się zmieniło. To przez całą masę zaskakujących rozstrzygnięć, jaką niosą za sobą rozgrywki. W 12 kolejce sprawcą największej niespodzianki była Nielba Wągrowiec, która ograła Chojniczankę Chojnice.

O sporym szczęściu mogą mówić w Wałbrzychu. Jeszcze w 90 minucie Górnik przegrywał w Zdzieszowicach 0:1. Gola na wagę punktu zdobył na kilka sekund przed końcem Jan Rytko.

Także w końcówce ważyły się losy meczów w Toruniu i Rybniku. Zwycięstwo GKS-u Tychy nad Elaną zapewnił Krzysztof Bizacki z rzutu karnego (87 min.), a wygraną w Rybniku 4:2 dały Rakowowi trafienia Macieja Gajosa (82 i 88 min.).

To jednak nic przy tym, co działo się w Wągrowcu. Jeszcze tydzień wcześniej Chojniczanka Chojnice z pojedynku z Zagłębiem Sosnowiec zaczynała od 0:3, by skończyć na 5:3. Z Nielbą, przy stanie 3:1 dla gospodarzy, dwie bramki zdobyła w odstępie 60 sekund i remis miała niemal w garści. Wtedy nadeszła 90 minuta, kiedy to Krzysztof Wolkiewicz i Łukasz Rojewski z Nielby wyprowadzili swój zespół na 5:3. To było pierwsze zwycięstwo drużyny z Wągrowca od 6 kolejki.

W tej kolejce dwie drużyny wystąpiły po zmianach w sztabie szkoleniowym. Elanę, po dymisji Dariusza Durdy, poprowadził jego asystent Artur Dzięgiel, a Czarnych Romuald Szukiełowicz, który zastąpił odchodzącego do Górnika Polkowice Janusza Kudybę.