Podsumowanie 20. kolejki

Najmniejszych złudzeń Tęczy Krosno Odrzańskie nie pozostawiła Pogoń Świebodzin. Wynik 4:0 robi jakieś wrażenie, nawet mimo tego, że Tęcza do potentatów nie należy, choć odpowiedzią na taką siłę narażenia Pogoni jest ściągnięty w przerwie zimowej z Polonii Słubice Ousmane Sylla, początkowo przymierzany do Chrobrego. Zawodnik rodem z Gwinei zdobył dwie bramki dla świebodzinian.
Sporą niespodzianką jest wysoka porażka Pogoni Oleśnica w Zielonej Górze. Odmłodzona Lechia bez większych kłopotów poradziła sobie z Pogonią, a bramki w tym spotkaniu zdobywali 19- i 20-latek.
W Świdnicy wypożyczony z Chrobrego do żarskiej Unii Łukasz Stepokura skapitulował czterokrotnie. Tym samym Polonia zatrzyma na kilka dni 4. pozycję w ligowej stawce, choć w następnej kolejce uda się do Oleśnicy. Tamtejsza Pogoń zagraża z kolei lokacie nr 5 Chrobrego, bo choć ma dwa punkty straty, to także jeden mecz zaległy (z Pogonią Świebodzin u siebie).
W Strzelcach Krajeńskich u czerwonej latarni ligi trochę pomęczył się Promień. Bramkę przesądzającą o zwycięstwie zdobył dopiero na 20 minut przed końcem. Łucznik nie był stroną przeważającą, ale podejrzewamy, że prędzej czy później w końcu komuś urwie te punkty… Promień wspierało 31 kibiców z Żar.
– Dziesięć minut przed rozpoczęciem spotkania w sile około 30 chłopa, dziarsko przesadzili ogrodzenie stadionu przy ul. Sportowej i zajęli miejsca w centralnym sektorze. Choć zachowywali się dość przyzwoicie, to służby porządkowe nie zaryzykowały podejścia do nich z plikiem biletów… – czytamy w Gazecie Lubuskiej. Cóż, tradycja podtrzymana 😉