Podsumowanie 26. kolejki: Niech sieją sałatę

Pogarsza się sytuacja Chrobrego w ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę walkower za mecz z Dozametm (choć i tak jesteśmy przekonani, że te punkty nam oddadzą… tylko po co było je zabierać?), jesteśmy na 7. pozycji. Oczywiście śmiało możemy wskoczyć oczko wyżej, ale wówczas zespoły nas wyprzedzające w większości mają jeszcze spotkanie lub nawet więcej w zanadrzu. A wyciągając na wierzch zestawienie rundy wiosennej, z walkowerem czy bez, plasujemy się na pograniczy 10. lokaty. Przy czym trzy punkty i tak dostaliśmy w nagrodę za Moto-Jelcz. Nie tak to wszystko miało wyglądać…
A w innych meczach? Wyniki nie zrobiły przesadnego wrażenia. Może poza Górnikiem, który nadspodziewanie łatwo ograł oleśniczan. A w Świdnicy rezerwy Zagłębia, choć delikatnie wsparte bardziej doświadczonymi zawodnikami, i tak przegrywają z Polonią. Bardziej uwagę zwrócił jeden z komentarzy trenera świdnickiej ekipy Zbigniewa Smółki, który przytacza klubowa strona Polonii.
– Drażni kilka „słoneczników”, którzy przychodzą chyba tylko po to, żeby zobaczyć naszą klęskę. Takich ludzi trzeba ze stadionów wyganiać. We Wrocławiu czy Lubinie takiego frajera wynieśliby na rękach. Tacy ludzie niech idą sobie na działkę, to przynajmniej będzie jakaś korzyść. Kryzys mamy to niech sałatę sieją – niezwykle barwnie powiedział Zbigniew Smółka, w przeszłości bramkarz MZKS-u.
Ma facet gadane.

26. KOLEJKA III LIGI DOLNOŚLĄSKO-LUBUSKIEJ:

SOBOTA, 25 KWIETNIA

Orzeł Ząbkowice Śl. – Chrobry Głogów 4-3
Tomasz Dziekański 45, Paweł Zieliński 60, Krzysztof Czachor 83, Piotr Szabla 88 – Piotr Błauciak 52 (k), Mariusz Smoliński 76, Konrad Węglarz 90
Widzów: 500
Gości: 0 (zakaz)

Polonia Świdnica – Zagłębie II Lubin 2-1
Dariusz Filipczak 31, Marcin Józefowicz 36 – Daniel Chyła 85 (k)
Widzów: 450
Gości: 0

Górnik Polkowice – Pogoń Oleśnica 4-0
Kamil Wacławczyk 45, Paweł Kaźmierczak 48, Wojciech Olszowiak 66, Adrian Fedoruk 73
Widzów: 400
Gości: 0

Dozamet Nowa Sól – Promień Żary 0-2
Artur Dewo 78, Łukasz Czyżyk 90
Widzów:
Gości: 69

Pogoń Świebodzin – Ilanka Rzepin 0-2
Artur Rozmus 53, Ivan Udarević 65
Widzów:
Gości: 0

Motobi Kąty Wrocławskie – Tęcza Krosno Odrzańskie 2-0
Arkadiusz Półchłopek 21, Karol Gajos 30
Widzów:
Gości: 0

Moto-Jelcz Oława – Wulkan/MKS Oława 0-3

NIEDZIELA, 26 KWIETNIA

Bebeton Lechia II Nowogród Bobrzański – Łucznik Strzelce Krajeńskie 1-1
Widzów:
Gości: 0


Fani Promienia w Nowej Soli – 69 osób (fot. promien1946zary.blog.onet.pl)


Fani Orła, fan-clubowicze Śląska Wrocław na meczu z Chrobrym, do którego specjalnie się szykowali, co zresztą widać (fot. ksorzel.pl)