Podsumowanie 30 kolejki

Za nami 30 i ostatnia kolejka III ligi. Wszystko było już rozstrzygnięte wcześniej, więc drużyny w większości zaprezentowały wakacyjną formę i przysłowiowego „gryzienia trawy” było bardzo mało. Powietrze chyba całkowicie uszło z Ilanki Rzepin, który przegrała w Dzierżoniowie 0:2 i choć kończy na drugim miejscu, najwyższym w swojej historii, to już z 5-punktową stratą do Chrobrego. Teraz mówi się o wycofaniu klubu z rozgrywek.

Strachu napędziła Promieniowi Żary podejmująca go Celuloza Kostrzyn. Ta do przerwy przyjęła od gości cztery bramki, sama jednak po przerwie zaaplikowała trzy, choć mecz ostatecznie przegrała 3:4.

Ostre strzelanie urządzili sobie gospodarze w meczach Orła Ząbkowice z Pogonią Świebodzin i rozegranego awansem w środę spotkania Polonii Świdnica z imienniczką z Trzebnicy. Oba zakończyły się zwycięstwami miejscowych ekip 4:2.

Lechia Dzierżoniów, po ograniu wicelidera, usadowiła się w tabeli tuż za podium, z punktem straty do trzeciej Pogoni Świebodzin, wysoko ustawiając sobie poprzeczkę na przyszły sezon. Dla młodej i mądrze prowadzonej drużyny walka o czołowe miejsca w kolejnych rozgrywkach nie jest jednak rzeczą niemożliwą do zrealizowania.

Orzeł Międzyrzecz podtrzymał dobrą formę (teraz już trzy wygrane pod rząd) i na koniec rozgrywek wygrał 2:1 z Moto-Jelczem Oława, zwycięstwo zapewniając sobie w 90 minucie meczu.

Żegnaj, oby na zawsze III ligo!

30 kolejka III ligi dolnośląsko-lubuskiej:

ŚRODA, 8 CZERWCA:
(17.30) Polonia Świdnica – Polonia Trzebnica 4:2 Dariusz Filipczak 47, Mateusz Salamon 53, Krzysztof Goździejewski 75, Mariusz Miętkiewicz 81 – Mateusz Marcinkowski 44, Szymon Jaskułowski 90