Podsumowanie 4 kolejki

Pięć czerwonych kartek pokazali sędziowie w meczach 4 kolejki drugiej ligi. Najwięcej, bo dwie w spotkaniu Tura Turek z Ruchem Zdzieszowice. Z kolei najbardziej boleśnie odbiło się to na Rakowie. Częstochowianie przegrali w Chojnicach 1:2 po golu w 90 minucie, chwilę wcześniej tracąc swojego zawodnika. Liderem została Miedź Legnica, która rozstrzelała Górnika Wałbrzych (5:0). Zepchnęła z samej góry GKS Tychy, którego piłkarze m.in. nie wykorzystali rzutu karnego i bezbramkowo zremisowali z Jarotą Jarocin.

Kolejkę zakończyła poniedziałkowa rywalizacja Bałtyku z ROW-em Rybnik. Ci drudzy ugrali w Gdyni swój pierwszy drugoligowy punkt, remisując 1:1. Zapewnił im go Kamil Kostecki w 85 minucie.

Nie on jedyny trafiał w samej końcówce. W doliczonym czasie gry rozstrzygało się zwycięstwo Ruchu Zdzieszowice w Turku (gol Tomasza Drąga) oraz wspomniane już Chojniczanki z Rakowem (Michał Steinke). Ponadto bohaterem Calisii Kalisz został Błażej Ciesielski. Jego gol w 90 minucie (+3) dał beniaminkowi punkt w Wągrowcu.

Na chwilę obecną już tylko jedna drużyna pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym, a jest nią Górnik.