Podsumowanie 4. kolejki

Widząc, co dzieje się z zespołem GKS-u Jastrzębie i jego oddalającymi się marzeniami o II lidze, zarząd tego klubu zareagował natychmiastowo, zwalniając z funkcji trenera zatrudnionego w czerwcu Józefa Gollę i zastępując go osobą Piotra Rzepki.Pokazali, że „mają jaja”, co nie wszyscy mogą o sobie w ten sposób powiedzieć, ale to już inna historia. Decyzja odważna, ale jak się okazało – słuszna. GKS nie dał szans Skalnikowi, zwyciężając 3-0, choć jak przyznało wielu obserwatorów, wynik mógł i powinien być o wiele wyższy. Biorąc pod uwagę fakt, iż najprawdopodobniej klubowi z Jastrzębia zostanie przyznany walkower (w spotkaniu z Pogonią Świebodzin, który zakończył się rezultatem 1-1, w barwach rywali wystąpił mający na swoim koncie cztery żółte kartki Michał Żywucki), ich sytuacja może ulec diametralnej poprawie.
W Zielonej Górze Lechia gromi wspomnianą już Pogoń, a jedną z bramek po raz kolejny strzela Krzysztof Rośmiarek. Na marginesie wtrącając – gdy niechciany „Rośmiar” reprezentował barwy Chrobrego, partaczył mnóstwo sytuacji, ale zawsze „coś” udawało mu się wepchnąć do siatki przeciwnika. Odkąd go nie ma, można powiedzieć, że w pomarańczowo-czarnych szeregach nie ma napastników, bowiem ci przypominają o sobie zaledwie od święta. Paradoks?
Zespół Polonii Słubice, czyli nasz kolejny ligowy rywal, po słabej grze doznał porażki 0-1 w Jaworznie z tamtejszą Szczakowianką.

Dozamet Nowa Sól – Rozwój Katowice 0-0
Widzów: 500
Gości: 0

GKS Jastrzębie – Skalnik Gracze 3-0
Widzów: 1000
Gości: 0

Szczakowianka Jaworzno – Polonia Słubice 1-0
Widzów: 1500
Gości: 0

Lechia Zielona Góra – Pogoń Świebodzin 4-0
Widzów: 500
Gości: 15

GKS Katowice – Walka Zabrze 1-0
Widzów: 4000
Gości: 0

TOR Dobrzeń Wielki – Gawin Królewska Wola 1-2
Widzów: 450
Gości: 0

Zagłębie II Lubin – Raków Częstochowa 1-2
Widzów: 300
Gości: 95

Chrobry Głogów – Stilon Gorzów 1-1
Widzów: 500
Gości: 0 (54 osoby zatrzymane przez policję przed Głogowem i zawrócone w kierunku Gorzowa)