Podsumowanie 5 kolejki

Chojniczanka Chojnice liderem. Po wygraniu w Tychach 2:0, mimo gry w dziesięciu od 45 minuty, drużyna Grzegorza Kapicy objęła prowadzenie w grupie. Kolejną niespodziankę dostarczyła Miedź Legnica, przegrywając w Bytowie 0:2. Zawęził się ponadto krąg tych, którzy jeszcze nie wygrali. Po raz pierwszy zrobił to Górnik Wałbrzych, więc bez zwycięstwa pozostają w Gdyni, Rybniku i Wągrowcu.

Nieudany debiut w roli trenera Bałtyku Gdynia zaliczył Adam Topolski. Jego zespół, wcześniej mający włączyć się do walki o awans, przegrał z Calisią Kalisz 2:3 i pozostaje bez ligowego zwycięstwa. Dwie pierwsze bramki zdobył za to najbardziej medialny w klubie Piotr Włodarczyk. Nie znaczy to jednak, że w Bałtyku nic się nie zmieniło, bo z zespołem łączy się takich piłkarzy, jak Filip Burkhardt, Damian Nawrocik czy Seweryn Gancarczyk. Przedstawiać nie trzeba. Szykuje się kolejna po Miedzi paka rodem z wyższej klasy?

To jednak sukcesów nie gwarantuje. Boleśnie przekonuje się o tym Miedź Legnica. Ta przegrała co prawda dopiero po raz pierwszy, ale na terenie beniaminka z Bytowa. Gospodarze oba gole zdobyli w odstępstwie czterech minut.

Bartosz Machaj z Chrobrego nie był zawodnikiem, który trafił najszybciej w tej kolejce (4 min.). Wcześniej, bo w 3 minucie zrobił to Rafał Czerwiński, a jego gol dał Rakowowi Częstochowa wygraną w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Z kolei w końcówce przynajmniej punkt wymknął się z rąk ROW-u Rybnik. W 83 minucie prowadzenie i końcowe zwycięstwo zapewnił MKS-owi Kluczbork Krzysztof Ulatowski.

w Turku
Szymon Matuszewski 5, Marcin Martyniuk 8 (s), Krzysztof Gościniak 56 – Piotr Włodarczyk 14, 38