Podsumowanie 8 kolejki

Po ośmiu kolejkach drugiej ligi podium może zaskakiwać. O ile Elana Toruń na samej górze nie dziwi, tak drugie miejsce Ruchu Zdzieszowice i trzecie beniaminka z Bytowa już zaskakuje. Przypomnijmy tylko, że przed Chrobrym mecze właśnie z Ruchem (środa) i Elaną (sobota). Tymczasem do ostrej kłótni doszło na pomeczowej konferencji prasowej w Chojnicach.

Sportowo najbardziej ciekawie miało być w Chojnicach. Tam miejscowa Chojniczanka zremisowała z Miedzią Legnica, po czym na konferencji prasowej doszło do drobnych przepychanek słownych pomiędzy trenerami.
– W drugiej połowie zdecydowanie to my graliśmy, a Chojniczanka tylko przeszkadzała i jeszcze jak na złość miała szczęście i była bliska zdobycia drugiej bramki – mówił trener Miedzi Bogusław Baniak.
– Nietaktem jest ocenianie, czy zespół stoi, gra, czy przeszkadza. Należy szanować każdego zawodnika, bez względu jakie nazwiska w nim grają – ripostował z kolei Grzegorz Kapica z Chojniczanki.

Obu szkoleniowców w tym sezonie w Głogowie już gościliśmy i dali się poznać jako zgoła odmienne charaktery. Z jednej strony porywczy i walący prosto z mostu Baniak, z drugiej raczej zrównoważony Kapica. Słusznie czy nie, takie odnieśliśmy wrażenie. Tutaj jednak trener Chojniczanki nie wytrzymał.

W innych meczach szczęście dopisało Górnikowi Wałbrzych, bo ten od 35 minuty grał z przewagę jednego zawodnika, a jednak na 12 minut przed końcem stracił gola. Ostatecznie wielki zryw przyniósł wyrównanie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gdy bramkarza rywali strzałem z rzutu wolnego pokonał nieoceniony dla Górnika Marcin Morawski.

Świetną passą mogą się poszczycić w Bytowie. Bytovia co prawda zremisowała w Sosnowcu 0:0 i tym samym przerwała serię pięciu zwycięskich spotkań, jednak to wciąż ekipa, której najdłużej nikt nie może pokonać.