Podsumowanie weekendu: 7-9 marca

W drugi weekend marca z zimowego snu przebudziła się niższe klasy rozgrywkowe w Polsce. Do grającej od jakiegoś czasu Ekstraklasy, dołączyła m.in. pierwsza oraz druga liga, a pierwszą kolejkę po zimowej przerwie opisujemy w dalszej części newsa.

2 Liga Zachodnia:

Górnik Wałbrzych – Gryf Wejherowo
W młynie Górnika ok. 200 osób w tym Polonia Świdnica. W sektorze gospodarzy, z racji „przynależności do rodziny Arki Gdynia”, obecni kibice Gryfa Wejherowo z flagą. Na początku 2giej połowy Górnik rzuca serpentynami, a przez cały mecz na płocie wisi trans wspierający kiboli Zawiszy „ oSUCH PINOKIO”.

Błękitni Stargard Szczeciński – Zagłębie Sosnowiec
Błękitni nie posiadają systemu elektronicznej identyfikacji kibiców i z tego powodu mecze tam organizowane są na 199 osób, a sektor gości jest zamknięty. Brak więc kiboli Zagłębia. Fanatycy Błękitnych formują ok. 25 osobowy młyn i wywieszają 1 flagę.

Warta Poznań – Jarota Jarocin
Na niedalekim wyjeździe w Poznaniu stawia się 76 kibiców Jaroty w tym 5 LKS Czarnylas, 13 Astra Krotoszyn oraz nieokreślona liczba fanów GKSu Żerków. Goście wieszają 6 flag!

Warty w młynie ok. 50 osób, prezentują 2 oprawy. Trójkątną sektorówkę z herbem Warty i Poznania z dopełniającym to transparentem o treści: „Bractwo Warciarzy. Dajemy siebie wszystko.” Druga oprawa to flagi na kij z herbem Warty oraz barwówki i trans: „Nasze sztandary pełne chwały.”

Odra Opole – Bytovia Bytów
Odra wystawia ok. 150 osobowy młyn. Bytovii 0.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Calisia Kalisz
W Ostrowie zamknięty jest sektor gości, a Calisia nie ma kibiców, więc wniosek nasuwa się sam- Calisii 0. Ostrovia zbiera się w 90 osób, wywiesza 4 flagi i dopinguje przez cały mecz. „Bażanty” wywieszają również transparent o treści „Lepsza promocja miasta przez żużel b-klasowy niż futbol II-ligowy?”. Jest to pytanie retoryczne do władz miasta, które łożą na żużel na najniższym możliwym w Polsce szczeblu, a piłkarska Ostrovia dostaje przysłowiowe „ochłapy” z czym nie zgadzają się fanatycy z Ostrowa.

Raków Częstochowa – Ruch Zdzieszowice
Rakowa w młynie ok. 200 osób. „Patoli” okrągłe 0.

Wieści z Polski:

Korona Kielce – Lechia Gdańsk (Ekstraklasa)
Koroniarze szczelnie wypełnili swój młyn i zaprezentowali oprawę, na którą składała się sektorówka z hasłem „Władcy tych barw” oraz morze flag na kijach. Lechii w Kielcach 0. Decyzję o nie organizowaniu wyjazdu podjęli solidaryzując się ze swoimi zgodowiczami z Wisły. Na tym meczu obowiązywał bowiem zakaz wejścia dla osób zamieszkujących województwo małopolskie.

Wisła Kraków – Ruch Chorzów (Ekstraklasa)
Spotkanie Wisły z Ruchem można określić mianem meczu kar. Wisła miała zamknięty młyn za race w meczu z Cracovią, a Ruch miał zakaz wyjazdowy za race we Wrocławiu. Wiślacy postanowili jednak upiększyć widowisko i wystrzelili w stronę stadionu kilkanaście rakietnic. Pociski spadły na dach, trybuny oraz murawę stadionu przerywając na chwilę mecz.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin (Ekstraklasa)
W tydzień po dotkliwej porażce w Warszawie Jaga grała z Zagłębiem. „Krecików” w Białymstoku 0 – stadion Jagiellonii nie ma jeszcze sektora gości. W młynie białostoczan kilkaset osób. Na płocie transparent o treści „ Najwytrwalsi walczą dalej – resztę kryje dno.”. Jagiellonia wyrzuca w czasie meczu sporo konfetti.

Flota Świnoujście – Miedź Legnica (I Liga)
W Świnoujściu melduje się 73 fanów Miedzi w tym 11 Śląsk Wrocław i 1 osoba z Promienia Żary.

Pogoń Lębork traci flagi!
Krojenie flag nie zwalnia ostatnio tempa 🙂 Tym razem właściciela zmieniły 4 płótna Pogoni Lębork. Podczas trwania sobotniego turnieju kibiców tej ekipy, zjawili się kibole Gryfa Słupsk i Lechii Gdańsk i skroili fany. Nie udało im się jednak zebrać „pełnej puli” gdyż fani Pogoni zdołali obronić 2 flagi.

Wieści ze świata:

Olimpija Ljubljana – NK Maribor (Słowenia)
Całkiem ciekawe derby Słowenii, nawet pomimo tego, że nie było podczas nich wielkich pokazów pirotechnicznych czy opraw, był natomiast niejaki pokaz fanatyzmu. Po tym, jak jeden z zawodników Olimpii przeszedł do ich największego rywala, czyli Mariboru, kibice nie mogli mu tego darować. Kiedy zawodnik ów zbliżył się do sektora „Green Dragons” (główna grupa kiboli Olimpii) zaczęli oni obrzucać go pirotechniką, a jeden z fanatyków wybiegł nawet na murawę, aby wymierzyć niewiernemu sprawiedliwość! To się nazywa „konsekwencje po przejściu do największego rywala”, a nie jakieś tam pogróżki przez smsy 🙂 Ponadto gospodarze mieli dmuchaną lalkę z koszulką niewiernego piłkarza i została ona spalona. Wywiązała się też mała szarpanina z ochroną. Podsumowując, Olimpii w młynie ok 500 osób, Mariboru przyjechało ok. 150-200 osób.

Levski Sofia – CSKA Sofia (Bułgaria)
Bardzo gorące derby stolicy Bułgarii! Ciekawie było od samego rana, gdy kibole obu drużyn starli się na mieście. Niestety szybko wmieszała się policja i akcja zakończyła się. Następnie, trochę później, fani Levskiego zaatakowali autobus z kibicami CSKA, znów we wszystko wmieszała się policja i 40 osób z Levskiego zostało aresztowanych. Przed meczem policja znalazła na stadionie skrytkę na piro i przez to Levski pozbył się 200 rac. Już podczas trwania meczu policja aresztowała jednego z fanów CSKA i wywiązała się ogromna awantura, trwająca kilka dobrych minut!


CSKA Sofia

Poza tym, obie grupy z piro i oprawami.


Levski Sofia


CSKA Sofia


CSKA Sofia

PAOK Saloniki – Olympiakos Pireus (Grecja)
Na początek meczu piro, w czasie meczu piro, po bramkach więcej piro i na koniec meczu również piro! 90 minut pirotechniki w wykonaniu kiboli PAOK’u. W Grecji obowiązuje ogólny zakaz wyjazdowy, a więc kibiców gości brak.


PAOK Saloniki

SPAL – Rimini (Włochy)
Pełne trybuny, oprawa i 40 lecie Curva Ovest S.P.A.L. Włoska 4 liga. Milan rozpoczął włoski ruch kibicowski, ale kibole SPAL’u musieli zaczynać zaraz po nich i mimo wszystkich przeciwności dalej działają i wypełniają trybuny.


SPAL

100 lecie FK Vojvodina Novy Sad
W tym tygodniu swoje 100lecie obchodziła serbska Vojvodina Novy Sad, a jej kibice pięknie to uczcili. Najpierw niezliczone ilości piro na historycznych murach miasta, a dzień później wielki koncert z okazji 100 lecia i znowu piro!