Poprzednie domowe mecze z Zagłębiem

Zagłębie Sosnowiec to rywal, z którym nasz Chrobry rywalizował w ostatnich latach dość często. Obie drużyny spotykały się jeszcze na drugoligowych boiskach, które drużyna ze Stadionu Ludowego opuściła w sezonie 2014/2015. Najbardziej pamiętny dla nas mecz z zespołem z Sosnowca w ostatnim czasie to bez wątpienia ten, podczas którego miała miejsce inauguracja sztucznego oświetlenia na naszym stadionie.

W poprzednim sezonie Zagłębie zawitało do Głogowa w przedostatniej kolejce i wygrało przy WS3 wynikiem 3:1. W sezonie 2013/2014, kiedy pomarańczowo-czarni awansowali do I ligi, zespół z Sosnowca wywalczył na naszym stadionie remis (0:0), a całe rozgrywki zakończył na trzecim miejscu. We wrześniu 2012 roku, przy okazji wspomnianej inauguracji jupiterów, podopieczni Ireneusza Mamrota nie popsuli święta swoim kibicom, wygrywając 1:0. Bramkę strzelił Krzysztof Kaliciak.

Z Zagłębiem Sosnowiec graliśmy też w sezonie 2011/2012, który był naszym pierwszym po awansie do II ligi zachodniej. Całe rozgrywki Chrobry zakończył wyżej od ekipy ze Stadionu Ludowego, ale na naszym terenie padł remis 1:1. Gola strzelił cały czas grający w ChG obrońca Michał Michalec.

W ostatnich latach przy WS3 z sosnowiczanami wygraliśmy tylko raz. Jak będzie w sezonie 2016/2017? Dowiemy się w niedzielę!

Kibice ChG podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec w 2012 roku:

escort mersin