Poprzednie mecze w Chojnicach

Podobnie jak w przypadku poprzedniego rywala pomarańczowo-czarnych, Zagłębia Sosnowiec, drużyna z Chojnic to ekipa, która w ostatnich latach dość często mierzyła się z Chrobrym Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota rywalizowali z Chojniczanką jeszcze za czasów występów w II lidze zachodniej. Przed ostatnią kolejką obecnego sezonu, nasz najbliższy przeciwnik nadal pozostaje w grze o awans do Ekstraklasy.

Chrobry Głogów po raz pierwszy spotkał się z Chojniczanką w sezonie 2011/2012. Pomarańczowo-czarni byli wówczas beniaminkiem zachodniej II ligi, jednak rozgrywali dobry sezon, o czym przekonała się m.in. ekipa z Chojnic. 19 listopada 2011 roku głogowianie wygrali na terenie obecnego kandydata do awansu 1:0. Autorem jedynego trafienia był Krzysztof Ziemniak, który popisał się świetną indywidualną akcją.

Obie drużyny spotkały się też w rozgrywkach 2012/2013. Chojniczanka zakończyła wówczas ligę na drugiej lokacie i wywalczyła przepustkę na zaplecze Ekstraklasy. W Chojnicach gospodarze zrewanżowali się za poprzedni sezon, wygrywając 2:0. Na kolejne spotkanie Chrobrego z Chojniczanką trzeba było czekać do sezonu 2014/2015. Głogowianie awansowali do I ligi i ponownie mierzyli się z tym rywalem. 7 marca 2015 podopieczni trenera Mamrota wywalczyli cenny punkt na trudnym terenie. Zapewniło to trafienie Tomasza Zająca, który wpisał się na listę strzelców w ostatnich sekundach meczu!

Ostatni do tej pory mecz pomarańczowo-czarnych w Chojnicach odbył się 23 kwietnia 2016 roku. Miejscowi wyszli na prowadzenie kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy, ale niedługo później odpowiedział niezawodny Maciej Górski. Chrobry zremisował 1:1, a cały sezon zakończył szóstym miejscu w tabeli.

Jak będzie na zakończenie sezonu 2016/2017? Przekonamy się już za cztery dni. Początek niedzielnego spotkania o godz. 12:30.