Porażka z Lechem

Piłkarze Chrobrego przegrali mecz kontrolny z zespołem Lecha Poznań 0-4 (0-1), na tle przeciętnie grającego „Kolejorza” sprawiając mizerne wrażenie.W kadrze „pomarańczowo-czarnych” widocznych było kilka nowych/starych twarzy – wśród nich m.in. Mateusz Milkowski występujący ostatnio w drużynie Dozametu Nowa Sól i Tomasz Urbaniak z Górnika Polkowice. Spotkanie zainteresowało niezbyt szerokie grono widzów i rozegrane zostało na boisku na os. Piastów, na którym prawdopodobnie będą odbywać się mecze sezonu 2006/2007.

Chrobry Głogów – Lech Poznań 0-4 (0-1)

0-1 Zakrzewski 23′
0-2 Gregorek 54′
0-3 Gregorek 64′
0-4 Gregorek 80′

Mecz grano 2×40 minut.

Po meczu powiedzieli:

Romuald Kujawa
„Wiadomo, że jest to wysoka porażka, ale nie ma co się oszukiwać. My spotkaliśmy się po raz pierwszy, natomiast Lech jest po obozie tygodniowym, także przewaga pod względem motorycznym na pewno jest po stronie zespołu z Poznania. Było dużo nowych zawodników (3 Amica Wroniki, 1 Polar Wrocław, 1 SP Głogów, 1 Dozamet, 1 Górnik Polkowice), których chciałem sprawdzić. Mieli najlepszy dowód na to, jak gra liga i żeby pokazali na co ich stać, także uważam, że ten sparing na pewno był pożyteczny. Wynik w tym wypadku jest najmniej istotną rzeczą. Dawno tak dużych roszad w składzie Chrobrego nie było. Są zawodnicy, którzy chcą grać, którzy chcą się sprawdzić, więc dlaczego nie dać im szansy? W tej chwili trzeba znaleźć przynajmniej 3,4 zawodników, by uzupełnić skład i należy to zrobić. Przeraża mnie to, że w Głogowie nie ma gdzie trenować. Taka sytuacja powtarza się już 3. rok z rzędu – rozpoczyna się okres przygotowawczy i nie mamy praktycznie na czym trenować. Gdy potrzebne jest boisko do grania, nasze jest wyłączone – zarówno główne, jak i boczne. Tutaj, jak wszyscy sami widzieli, murawa jest nierówna, piłka skacze, po prostu przeszkadza w wielu rzeczach. Dla mnie jest to totalna porażka!”

Rafał Golba
„Rok temu gdy przychodziłem jako nowy zawodnik, to było kilka nowych twarzy, ale na pewno nie całkowicie z zewnątrz i generalnie komuś w klubie znanych. Teraz widzę, że zrobił się mały casting. Nie wiem, może szykują się wielkie zmiany w Chrobrym. Kto wie… Może musimy zacząć drżeć o swoje posady. Nowi zawodnicy mnie nie zachwycili. Prawda jest taka, że jeżeli młody chłopak przyjechał się pokazać, powinien robić wszystko, aby zostać zauważonym. Jesteśmy bez żadnych zajęć po urlopach, od razu wchodzimy na taki mecz, a ci chłopcy przyjeżdżają, także w jakiś sposób powinni być gotowi, skoro jeżdżą w poszukiwaniach klubu – po nich tego nie widać. Wręcz przeciwnie. Wydaje się, że te młode organizmy mają mniej sił, aniżeli starsi zawodnicy, którzy w tej drużynie grają cały czas. Bo ja takiego czegoś nie widziałem – ani zaangażowania, ani chęci pokazania się.”

Jak poinformowało Radio Elka Głogów, z drużyny jednak odejdą najprawdopodobniej Damian Piotrowski i Albert Muzeja, którzy powrócą z wypożyczenia do swoich klubów – Zagłębia Lubin i Sparty Rudna.

wywiady za: Radio Elka Głogów

escort mersin