Porażka w pierwszym sparingu

W pierwszym sparingowym spotkaniu w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej Chrobry Głogów przegrał z występującym na co dzień w II lidze Górnikiem Polkowice 1:3 (0:2).
Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył po uderzeniu z dystansu, już przy stanie 0:3, Mateusz Hałambiec.

W pierwszej części groźniejsi byli goście, w efekcie czego dwukrotnie pokonali broniącego Pawła Łużnego, stwarzając przy tym jeszcze kilka innych sytuacji. Po stronie miejscowych, niebezpiecznie z rzutu wolnego przymierzył Mateusz Niedźwiedź, a dobitka Łukasza Filipiaka była zbyt słaba.
W drugich 45 minutach do głosu bardziej doszli pomarańczowo-czarni. Uderzenia zza pola karnego Mateusza Hałambca sprawiły sporo kłopotów golkiperowi Górnika, jego główka jakimś trafem nie wpadła do bramki, a dogodniejszej okazji nie wykorzystał wychodzący na czystą pozycję Enkeleid Dobi.

Dwie z bramek dla Górnika zdobyli… głogowianie. Na 1:0 trafił Damian Piotrowski, zaś trzeciego gola dla polkowiczan zdobył Damian Ałdaś. Obaj mieli w swojej karierze przygodę w Chrobrym.

W Chrobrym zabrakło kontuzjowanego Łukasza Zaremby oraz także narzekającego na lekki uraz Marka Jabłońskiego, który, choć jeszcze przebywa w Głogowie, wiosnę najprawdopodobniej spędzi w innym klubie.

Sparing – 26 stycznia 2010, 16:30 – Głogów
Chrobry Głogów – Górnik Polkowice 1:3 (0:2)

Bramki (Chrobry): Mateusz Hałambiec 70.
Chrobry (I połowa): Łużny – Wolbaum, Błauciak, Kotlarski, Mikutel, Filipiak, Woźniak, Niedźwiedź, Żmijowski, Węglarz, Jurak.
Chrobry (II połowa): Stepokura – Bukraba, Waszkowiak, Herbuś, Filbier, Janik, Kałużny, Hałambiec, Kowalski, Kostek, Dobi.