Przed nami ostatni wyjazd 2009 roku!

W sobotę 31 października Chrobry zagra po raz ostatni na wyjeździe w rundzie jesiennej, w 2009 roku, po raz ostatni na najbliższe blisko 5 miesięcy. W 14. kolejce III ligi w Świdnicy będzie podejmowany przez miejscową Polonię. I jak wrześniowe starcie w Wałbrzychu było kibicowskim hitem, tak to w Świdnicy bez wątpienia jest dla nas piłkarskim wydarzeniem nr 1 tegorocznej jesieni. Aspekt piłkarski sobotniego widowiska podkreślają II-ligowe aspiracje obu drużyn, a jeszcze większego kolorytu nadaje sytuacja w tabeli. Polonia ma zaledwie punkt przewagi nad Chrobrym, a porażka którejkolwiek z ekip może być nieprzyjemna w skutkach, jako że wówczas lider mógłby niebezpiecznie daleko uciec z zasięgu. Graczy MZKS-u czeka bardzo ciężka przeprawa, tym bardziej że zmierzą się w sporym osłabieniu. Dlatego też musimy stanąć na wysokości zadania i głośnym dopingiem ponieść swoją drużynę do zwycięstwa.
Fani świdnickiej Polonii okrzyknęli mecz z Chrobrym jako pojedynek sezonu. Mobilizują się na niego już od dobrych kilku tygodni, m.in. rozwieszając na mieście plakaty zachęcające do przyjścia sobotniego przedpołudnia na stadion przy Śląskiej. Ale to MY w sobotę 30 października mamy się czuć jak u siebie!
Mecz Polonii Świdnica z Chrobrym odbędzie się w sobotę 31 października i rozpocznie o godz. 11:00. Udajemy się tam autokarami. Zbiórka wszystkich kibiców o godz. 8:00 pod halą widowiskowo-sportową. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 20 zł. Powrót do godz. 15:00, więc ewentualny wyjazd związany z przypadającym dzień później świętem można troszeczkę przeciągnąć. Taki mecz aż się prosi o trochę wyrzeczeń! Nie mogło zabraknąć Cię w Wałbrzychu, nie ma mowy, że zabraknie Cię z nami w Świdnicy! Wspólnie po II ligę dla Głogowa!