Przedstawienie rywala: GKS Tychy

Tyski GKS będzie kolejnym rywalem pomarańczowo-czarnych w walce o ligowe punkty. Ze śląskim zespołem Chrobry mierzył się ostatnio w sezonie 2011/2012. Wówczas nasz zespół był beniaminkiem drugiej ligi zachodniej, natomiast tyszanie zakończyli rozgrywki na miejscu premiowanym awansem ligę wyżej. Ostatni bezpośredni mecz odbył się w Głogowie z udziałem kibiców gości, których najprawdopodobniej nie zabraknie także jutro.

O klubie
GKS Tychy to klub założony w 1971 roku. Swoje największe sukcesy święcił kilka lat później. W sezonie 1975/76 drużyna zdobyła wicemistrzostwo Polski, mając na finiszu rozgrywek tyle samo punktów co pierwsza Stal Mielec. Sezon później tyszanie dotarli do 1/4 finału Pucharu Polski. W ostatnich latach drużynie wiodło się jednak gorzej. Jeszcze kilka sezonów temu GKS grał w IV lidze. Obecnie drużyna zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli, tracąc do pomarańczowo-czarnych dwa punkty. To tylko potwierdza, jak ważne będzie zwycięstwo w jutrzejszym spotkaniu.

Kibicowsko
GKS to solidna śląska marka, jednak w ostatnim czasie są mocno ograniczeni z powodu rozgrywania swoich domowych spotkań w Jaworznie. Poza meczami piłki nożnej, tyszanie regularnie uczęszczają na mecze drużyny hokejowej, która jest jedną z najsilniejszych w kraju. Podobnie będzie także jutro. Poza meczem z Chrobrym, kibice GKS-u obecni będą na lodowisku, gdzie ich drużyna zagra z Ciarko Sanok. Stowarzyszenie „Tyski Fan” przygotowało na to spotkanie bilety do młyna w cenie 4 zł. Piłkarski GKS swoje mecze w Jaworznie rozgrywa od początku sezonu 2011/2012. Wcześniej grali na swoim obiekcie, a kibice wielokrotnie przygotowywali ciekawe oprawy. Granie w odległym o ok. 30 km Jaworznie z pewnością nie pomaga w prężnym działaniu, jednak stowarzyszenie niemal zawsze podstawia autobus, którym kibice mogą dostać się na mecz swojej drużyny. Frekwencja na meczach GKS-u w obecnym sezonie to 150-300 osób.

tychy1

Wyjazdy
Kibice GKS-u jeżdżą za swoim zespołem na mecze wyjazdowe i nie zabraknie ich także w Głogowie. Dwa tygodnie temu tyszanie zjawili się na meczu swojej drużyny w Siedlcach w liczbie 108 osób (w tym kilka ŁKS-u). Wcześniej tyszanom dane było jechać do Suwałk. Polski biegun zimna śląscy kibice odwiedzili w 56 osób + 4 fanów Łódzkiego Klubu Sportowego. Najliczniejsza grupa dopingowała w tym sezonie GKS w Olsztynie. Oprócz 100 tyskich fanów, Olsztyn odwiedziło ok. 150 kibiców Zawiszy Bydgoszcz oraz 50 osób z Cracovii. Ponadto ekipa GKS-u obecna była w Chojnicach (50 + 60 ŁKS) czy Nowym Sączu (170).

W maju 2012 roku kibice GKS-u obecni byli w Głogowie. Wówczas w sektorze gości pojawiło się 70 kibiców GKS-u z (w tym 3 osoby z Cracovii Kraków) z trzema flagami. Na wyjazdowy mecz kibicom Chrobrego nie było jednak dane jechać, bo już wtedy GKS rozgrywał swoje spotkania w Jaworznie.

tychy_w_olsztynie

tychy_w_suwalkach

Zgody
Obecnie kibiców GKS-u Tychy łączą zgody z Zawiszą Bydgoszcz, Łódzkim Klubem Sportowym, Cracovią Kraków, Sandecją Nowy Sącz oraz Górnikiem Wałbrzych. W nieco bardziej odległych czasach tyszanie mieli dobre relacje m.in. z Polonią Bytom (prawdopodobnie zgoda zawarta na hokeju), Rakowem Częstochowa, GieKSą, Arką Gdynia czy jeszcze wcześniej Widzewem Łódź.

tychy_sandecja

escort mersin