Raz jeszcze lepsi od Ślęzy

Kolejne interesujące spotkanie obejrzeli kibice, którzy przyszli w sobotnie przedpołudnie oglądać piłkarzy Chrobrego. Ci po bardzo dobrym spotkaniu pokonali Ślęzę Wrocław 2:1 (2:1). Było to drugie zwycięstwo z wrocławskim drugoligowcem w okresie przygotowawczym. Gole dla MZKS-u, już przy stanie 0:1, zdobywali nasi napastnicy: Konrad Węglarz i Arkadiusz Sojka.

Od pierwszych minut ton wydarzeniom na boisku nadawali pomarańczowo-czarni. Raz po raz na bramkę Ślęzy sunęły akcje ofensywne, ale okazje nie były zamieniane na gole. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia głogowianie mieli w 16 minucie gry. Najpierw strzał Konrada Węglarza obronił bramkarz Ślęzy, a dobitkę szczupakiem Arkadiusza Sojki z linii bramkowej wybił obrońca gości. Gdy wydawało się, że bramka dla Chrobrego wisi w powietrzu, wpadła bramka dla rywali. W 28 minucie gracz zespołu z Wrocławia najprawdopodobniej dośrodkowywał w pole karne, ale piłka wpadła tuż przy długim słupku do siatki, przy bezradnie przyglądającemu się całej sytuacji Łukaszowi Zarembie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. W 30 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Filipiaka, wyrównał strzałem głową Węglarz. Dwie minuty później świetnym podaniem popisał się Adam Filbier, a strzałem z woleja piłkę w siatce umieścił nowy nabytek Chrobrego Sojka. Chrobry nie poprzestał na atakach, ale przed przerwą prowadzenia nie zdołał podwyższyć.

Druga część spotkania wyglądała podobnie do pierwszej. Chrobry konstruował ataki pozycyjne, a rywale nastawili się na grę z kontry i dzięki temu dwukrotnie byli bliscy wyrównania. Za każdym razem górą wychodził w sytuacjach sam na sam z napastnikami Ślęzy Zaremba. W odpowiedzi refleks bramkarza rywali sprawdzali m.in. Michał Bukraba, czy uderzający przewrotką Mateusz Hałambiec. Efektowne akcje głogowian raz po raz nagradzane były gromkimi brawami publiczności, która zadowolona po kolejnym sparingowym zwycięstwie, z umiarkowanym spokojem może patrzeć w przyszłość.

Sparing – 20 luty 2010, 11:00 – Głogów
Chrobry Głogów – Ślęza Wrocław 2:1 (2:1)
Bramki: Konrad Węglarz 30, Arkadiusz Sojka 32 – Sewak Safarjan 28.
Chrobry (I połowa): Zaremba – Filbier, Błauciak, Kotlarski, Wolbaum, Herbuś, Węglarz, Niedźwiedź, Filipiak, Janik, Sojka.
Chrobry (II połowa): Zaremba – Bukraba, Malesa, Kosmala, Woźniak, Mikutel, Kowalski, Kałużny, Żmijowski, Kostek, Hałambiec.