Relacja: Chrobry – Stilon Gorzów!

W piątkowy wieczór, niedługo po zakończeniu prezentacji drużyn Chrobrego oraz Stilonu, rozegrany został ostatni sparing pomarańczowo-czarnych w zimowym okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem był rzecz jasna nasz gorzowski zgodowicz, a mecz rozegrano na drugiej płycie naszego stadionu.

Początkowo pojedynek Chrobrego ze Stilonem miał zostać rozegrany na trzeciej płycie. Przeniesienie go na rezerwowe boisko okazało się jednak lepszym rozwiązaniem, chociażby z uwagi na znajdujące się przy nim trybuny. Mecz ze Stilonem obejrzało kilkaset osób, trudno jednak podać dokładną liczbę. W trakcie spotkania wiele osób już umacniało swoje kontakty z kibicami z Gorzowa, stąd też panował spory ruch i zamieszanie. Odbiło się to również na jakości dopingu, jednak mimo to trwał on praktycznie przez całe spotkanie.

W drugiej połowie zaprezentowany został pirotechniczny pokaz. Na płocie pojawił się zgodowy transparent, natomiast dopełnieniem była pokaźna ilość pirotechniki. Nie zabrakło więc rac, stroboskopów, achtungów czy nawet fajerwerków. Całość wyszła bardzo widowiskowo i uświetniła nie tylko wieczorny sparing, ale także dwulecie zgody Chrobry & Stilon!

Spotkanie zakończyło się wygraną Chrobrego 1:0, jednak wynik był tu sprawą drugo, a nawet i trzeciorzędną. Po końcowym gwizdku piłkarze obu drużyn podeszli bliżej i wspólnie odśpiewano kilka przyśpiewek, w tym słynne już „Stilon, Chrobry jak za dawnych lat!”.

Chrobry – Stilon (video)